Gegužės 18–20 d. Tartu mieste (Estija) vyko kasmetinės, jau 34-osios, SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) studentų žaidynės. Jose Vilniaus universiteto (VU) studentai pademonstravo įspūdingus rezultatus ir pelnė aštuonis medalius.

Lengvaatlečių startai ir pergalės

Pirmąjį medalį universitetui iškovojo Teisės fakulteto pirmakursis Mindaugas Striokas – 1500 m distanciją, kurią bėgo tik trečiąkart gyvenime, lengvaatletis įveikė per 3:58.64 min, pagerino savo asmeninį rezultatą ir iškovojo bronzą.

Tą pačią distanciją bėgęs Filosofijos fakulteto studentas Jaunius Strazdas užėmė 9-ąją vietą, tačiau tapo absoliučiu čempionu 5000 m distancijoje, kurią įveikė per 15:39.01 min. Antrąkart startavęs tokioje rungtyje, triatlonininkas 47 sekundėmis pagerino savo asmeninį rezultatą!

4×100 m estafetėje VU merginų komanda užėmė 3-iąją vietą. Bronza džiaugėsi Medicinos fakulteto studentės Kornelija Okunevič ir Ieva Janiškevičiūtė, Matematikos ir informatikos fakulteto trečiakursė Emilija Rudytė ir Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentė Sandra Alejūnaitė.

100 m moterų bėgimo finale Filologijos fakulteto studentė Kotryna Tonkovičiūtė užėmė 5-ąją vietą (12,21 s), o 200 m finale 4-ąją (24,83 s). Šame finale taip pat bėgo ir Emilija Rudytė (6-oji vieta, 25,46 s) bei Kornelija Okunevič (8-oji vieta, 26,19 s).

Trišuolio ir šuolio į tolį rungtyse VU atstovavo Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentai Sandra Alejūnaitė ir Dovydas Maciukevičius.

Medaliai po vandeniu

Kaip ir praėjusiais metais, VU plaukikai buvo vieni pajėgiausių šių metų SELL žaidynėse. Medicinos fakulteto antrakursė Justina Dilkaitė 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojo aukso medalį ir tapo vienintele plaukike žaidynėse, šią distanciją įveikusia mažiau nei per minutę – 59:67 s. Sidabro medalį Justina laimėjo plaukdama 50 m laisvuoju stiliumi, jos rezultatas – 27,15 s.

Tarp vyrų Teisės fakulteto studentas Povilas Strazdas iškovojo aukso medalį 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje, distanciją įveikęs per 2:05,72 min. O 100 m laisvuoju stiliumi TF studentas nuplaukė per 51,88 s ir, priešininkui nusileidęs tik 0,5 sekundės, pelnė sidabro medalį.

Mišrioje estafetėje 4×50 m laisvuoju stiliumi minėtieji Povilas ir Justina kartu su Filosofijos fakulteto studente Roberta Jasikonyte bei Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentu Roku Mockevičiumi, atkarpas įveikę per 1:48.00 min, iškovojo sidabro medalius. Mišrioje kompleksinėje estafetėje 4×50 m plaukikai kartu su Medicinos fakulteto studente Kotryna Jonelyte tik per plauką liko nuo medalių ir užėmė 4-ąją vietą (2:01,37).

Rokas taip pat startavo 100 m plaukime krūtine (5-oji vieta) ir 200 m kompleksiniame plaukime, o Kotryna – 100 m plaukime nugara (7-oji vieta).

Iki prizininkų pakylos pritrūko vieno žingsnio

Visas tris žaidynių dienas kovojusi VU merginų tinklinio komanda, kuri turnyrą pradėjo trimis pergalėmis, pralaimėjo Helsinkio universiteto komandai, o kovoje dėl bronzos turėjo pripažinti Tartu universiteto rinktinės pranašumą ir užėmė garbingą 4-ąją vietą.

VU šachmatininkai žaidynėse liko be medalių, tačiau garbingai atstovavo universitetui. Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Andrius Paulauskas po įtemptų akistatų su Kinijos universiteto studentais užėmė 11-ąją vietą, o Filosofijos fakulteto studentė Skaistė Šaumanaitė liko 16-oje vietoje.

Stalo teniso salėje Teisės fakulteto pirmakursė Vanesa Ražinskytė užėmė 12-ąją vietą.

Susumavus visas pergales ir laimėjimus, VU sąskaitoje atsidūrė 8 medaliai: 3 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos.

Nuoširdžiai ačiū VU sportininkus parengusioms trenerėms: lengvosios atletikos trenerei ir šachmatų sportą kuruojančiai doc. Jūratei Armonienei, merginų tinklinio rinktinės trenerei Gražvilei Gatelienei, stalo teniso trenerei Džiuljetai Liepinaitienei ir plaukimo trenerei Aleksandrai Bliumkinienei.

Informacijos šaltinis: VU naujienos.