Alumni atsiliepimai apie studijas

 

Edita Janušienė

Edita Janušienė
Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovė

Industrial Planning bakalauro studijos

„Iki pradėdama darbą šiose pareigose, dirbau Lietuvos banke, Valstybės kontrolėje, Finansų ministerijoje, tačiau didžiąją savo karjeros dalį dirbau valstybinėje mokesčių inspekcijoje, pradėjusi kelią nuo eilinės inspektorės iki departamento direktorės, o šiandien valstybės tarnyboje man patikėtos centrinio mokesčių administratoriaus vadovės pareigos.

Studijas Vilniaus universitete Pramonės ekonomikos fakultete ir šios mokslo šventovės diplomą visada vertinau, kaip įgytą kokybės ženklą. Baigus mokslus daugeliui absolventų atrodo, kad pasiekei daug ir dabar jau gyvensi, dirbsi, būsi vertinamas diplomuotas specialistas. Taip 23-aisiais, kai man buvo įteiktas diplomas, galvojau ir aš. Netrukus supratau, kad tai tik tvirtas pagrindas, ant kurio toliau privalėsiu gilinti žinias, plėsti akiratį, pati kurti savo ateitį, karjerą, gyvenimą. Ir kūriau. Kuriu iki šiandien ir džiaugiuosi, kad sekasi. Ant tvirtų pamatų patikimai stovi ne tik namai, bet ir žmonės. Ačiū Vilniaus universitetui."

 

Živilė

Živilė Simonaitytė
Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Apskaitos ir audito magistro studijos

„Prisipažinsiu – baiginėdama vidurinę mokyklą kaip ir dauguma bendraamžių dėl studijų krypties nebuvau tikra – svyravau tarp ekonomikos, teisės, politikos mokslų, vadybos. Tačiau tai, kad Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete baigiau bakalaurą, magistrą, o vėliau ir apsigyniau disertaciją tik patvirtina, kad pasirinkau teisingai ?

Jau pirmosiomis studijų savaitėmis supratau, kad mokslai man patinka, o fakulteto lankstumas ir papildomų veiklų galimybės užtikrina visapusišką mano tobulėjimą. Niekada nepamiršiu pirmosios sesijos, kai aukštosios matematikos dėstytojas įvertino mano pastangas semestro metu, atleido nuo egzamino ir parašė dešimtuką. Nepamiršiu ir pirmųjų kartu su studentų atstovybe organizuotų fakulteto Merkurijaus dienų – kaip lakstėme po Saulėtekio bendrabutį siekdami, kad jo languose sužibtų raidės VU EF (tuo metu fakulteto pavadinimas buvo kiek trumpesnis ?).

Vėlesniuose kursuose buvo itin svarbi galimybė derinti studijas ir darbą, o paskaitų metu analizuoti praktines situacijas su kuriomis susiduriu darbe. Čia irgi jokių didesnių problemų nekilo, o kaip vieną įdomiausių magistro laikų projektų prisimenu mano ir kelių grupiokų tyrimą apie save kaip „prekės ženklą“: dėstytojas mums davė užduotį pasirinkti ir išanalizuoti kokio nors prekinio ženklo veikimą, o mes, būdami gal kiek per drąsūs, nusprendėme, kad būtų itin įdomu analizuoti save – juk kiekvienas mūsų turime tam tikrą išsilavinimą, patirtį, žinias, gebėjimus, kuriuos „parduodame“ darbo rinkoje. Gal tai įmanoma pamatuoti? Norėjome tą sužinoti ir, aišku, pasimatuoti savo „prekinius ženklus“.

Vėliau, jau studijuodama doktorantūroje, ryškiau pamačiau ir dar vieną fakulteto pusę – mokslinę. Kaip tik tuo metu duris atvėrė VU MKIC (naujoji biblioteka), kurioje su itin dideliu malonumu leidau dienas prie monografijų, mokslinių straipsnių, duomenų bazių. O ką jau kalbėti apie viešojo kalbėjimo įgūdžių lavinimą dėstant studentams, dalyvaujant konferencijose!"

 

Mindaugas Macijauskas

Mindaugas Macijauskas
Valstybės kontrolierius

Verslo administravimo ir vadybos bakalauro studijos

„2000 m. Vilniaus universitete baigiau verslo administravimo ir vadybos bakalauro studijas. Jų metu įgytos žinios ekonomikos, finansinio audito, buhalterinės apskaitos ir finansinės analizės srityse davė tvirtą pagrindą mano karjerai aukščiausiojoje audito institucijoje, prižiūrinčioje, ar teisėtai valdomas ir naudojamas valstybės turtas. Šioje institucijoje savo kelią prieš 18 metų pradėjau kaip valstybinis veiklos auditorius, tad universiteto suole įgytas žinias galėjau iškart pritaikyti praktikoje.

Per psichologijos, personalo valdymo, vadybos paskaitas įgytos žinios dar ir dabar praverčia prisidedant prie institucijos personalo politikos kūrimo ir formuojant darbuotojų komandas.

Turiu pripažinti, kad studijuoti nebuvo lengva, teko įdėti nemažai pastangų ruošiantis įvairiems atsiskaitymams, tačiau labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę žinių semtis iš puikių dėstytojų, kurie neleido mums, studentams, eiti lengviausiu keliu, skatino kritinį mąstymą ir ugdė atsakomybę bei savarankiškumą. "

 

Rapolas

Rapolas Danilevičius
CEO - GSP

Vadybos ir verslo administravimo bakalauro studijos

„VU EF Verslo vadybos ir administravimo studijos buvo pirmas kryptingas žingsnis mano profesinėje veikloje. Studijas Vilniaus universitete vertinu ne tik dėl įgytų žinių, bet kartu dėl mano pasaulėžiūros ir suvokimo apie vertės kūrimą formavimo bei socialinių ryšių plėtros.

Visuomet buvau aktyvus, daugiau veikiantis nei nuolat sveriantis visus “už” ir “prieš”. Studijas VU derinau su dalyvavimu VUSA veikloje, buvau išrinktas EFSA pirmininku, su bendraminčiais įkūriau pirmąją universiteto radijo stotį START FM.

Mano įsteigtos ir išvystytos įmonės “GSP Supply”, “Baltijos kartonas”, “RDA Spot” šiandien sėkmingai vykdo veiklą.

Įkvepianti pradžia skatina rinktis vis naujus iššūkius, kurie teikia man vidinį pasitenkinimą, o savo pasiekimus palieku vertinti 4337 mano įkurtų įmonių klientams, 107 jose dirbantiems darbuotojams, 358 aktyviems Lietuvos ir užsienio partneriams bei tiekėjams, 9 mano paremtiems fiziniams ir juridiniams asmenims."

 

Regimantas

Regimantas Kacevicius
Partneris Colliers International Advisors, komercinio nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė

Vadybos ir verslo administravimo bakalauro studijos

„Man pasisekė, kad aukštosios mokyklos ir studijų pasirinkimas buvo gana lengva užduotis – polinkiai lėmė, o brandos egzaminų rezultatai leido, kad pasirinkčiau vadybos ir verslo administravimo studijas VU Ekonomikos fakultete.

Nors tuo metu taip pragmatiškai nevertinau, dabar manau, kad universitetas savo funkciją atlieka sėkmingai, jei padeda pasiekti tris tikslus: įgyti aktualių ir vertingų žinių, ugdyti savarankiškumą ir kontaktų ratą praplėsti bendraminčiais, su kuriais ateityje sies įvairiausia bendra patirtis – nuo draugystės iki bendrų projektų ar verslo. VU EF esu dėkingas už visai. Dabar net smagu prisiminti, kaip stipriai koncentruota ši vieta buvo šviesiais ir aktyviais žmonėmis, kurių dauguma šiuo metu galėtų pasigirti sėkme darbo srityje bei susiformavusiomis stipriomis draugystėmis.

O studentams, dar tik pradedantiems savo kelią, ir norintiems iš universiteto pasiimti viską, labiausiai palinkėčiau negailėti savęs įsitraukiant save ne tik į mokslo, bet ir visas kitas veiklas, pradedant studentų atstovybe, ir įvairiais klubais, baigiant atskirais projektais. Visa ši papildoma patirtis kartais pasirodys nemažiau vertinga, nei pagrindinės studijos."

 

Donatas Trasevskis

Donatas Trasevskis
CEO at 12eat

Ekonomikos bakalauro studijos
Finansų magistro studijos

„Iš esmės pagrindinis dalykas ką suteikė šios studijos yra kritinis mąstymas bei gebėjimas savarankiškai išmokti ir išanalizuoti rūpimą sritį. Žvelgiant iš mokymosi visą gyvenimą filosofijos perspektyvos, tai labai svarbus įgūdis reikalingas šiuolaikiniam žmogui. Gebėjimas rinkti, sisteminti, analizuoti informaciją ir iš to sukaupti žinių ar pasidaryti išvadas apie pasaulyje vykstančius procesus ar vykstančius verslo procesus. Šios studijos parengė pagrindus plačiam spektrui karjeros galimybių startui ir davė meškerę eiti tobulėti ir mokytis einant karjeros ar verslo keliu. Žinoma, studijos yra neatsiejama socialinio gyvenimo dalis, šių studijų metu susipažinau su daugybe bendraminčių, su kuriais palaikau ryšius iki šiol."

 

Jurate

Jūratė Tilindienė
Augančių rinkų (Kinijos, Viduriniųjų Rytų, Turkijos, Rusijos, Ukrainos ir NVS šalių, Meksikos), tarptautinio eksporto ir Baltijos šalių Vyresnioji Verslo Finansų direktorė, Mylan Pharmaceuticals

International Trade & Economic Magistro studijos

„Studijos Vilniaus Universitete - vertingos, aktyvios, inovatyvios ir gilios, kurios mano karjeroje liko kaip pradinis, esminis pagrindas pasaulio, ekonomikos, verslo etikos suvokimas. Tai vertybinis patyrimas, kuris pasiliko visoje mano profesinėje kelionėje."

 

 

Ramunė

Ramutė Ribinskienė
Lietuvos oro uostų finansų departamento direktorė

Economic cybernetics magistro studijos

„1979m. įstojau į tuo metu labai populiarią ekonominės kibernetikos specialybę. Puikiai išlaikiau stojamuosius egzaminus – lietuvių, matematikos, geografijos ir istorijos.

Studijos buvo nelengvos, mokytis reikėjo daug, įvairūs dalykai - tikimybių teorija, matematinė analizė, tiesinė algebra, statistika, logika, operacijų tyrimas, sistemų automatizavimas, politinė ekonomija, kibernetika ir daug kitų programų. Gyvenau bendrabutyje, todėl laiką skyrėme ne tik studijoms. Įgijau gerų draugų, su kuriais bendrauju iki šiol, išmokau žaisti stalo tenisą ir tinklinį.

Baigiau ekonominę kibernetiką 1984m. VU tuometiniame ekonominės kibernetikos ir finansų fakultete. Pamenu, kad diplominį darbą rašiau apie diskonto normų taikymą.

Baigus studijas dirbau tuometiniame materialinio tiekimo komitete. Vėliau apie 5 metus nedirbau, auginau vaikus. Po Nepriklausomybės atgavimo ir iš esmės pasikeitus darbo galimybėms, daugiau nei 11 metų dirbau finansų direktore užsienio kapitalo bendrovėje. Po to dirbau finansų tarnybos direktore energetikos įmonėse VST, ESO, VŠT . Nuo 2020m. pradžios dirbu Lietuvos oro uostų finansų departamento direktore."

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos