Gegužės 3–7 d. Vilniaus universitetas (VU) kviečia į įdomių diskusijų, paskaitų, dirbtuvių ir kitų renginių kupiną Europos universitetų aljanso „Arqus“ renginių ciklą „Arqus Academy Week“. Septynių universitetų bendruomenėms sutelkti ir aljansą visuomenei atverti siekiantis renginys šiemet daugiausia dėmesio skirs ateities aukštojo mokslo institucijos vizijos formavimui.

 

Prasidėjo registracija į jau tradicija tapusį Vilniaus universiteto renginį „Studentas vienai dienai“, kuris vyks balandžio 19–30 d. Jo metu visos Lietuvos moksleiviai gali pamatyti, kaip vyksta studijos aukštojoje mokykloje, artimiau susipažinti su dominančiomis studijų programomis ir stojimo tvarka.

 

Išleista Rimvydo Skyriaus monografija “Verslo analitika. Visapusiškas požiūris į informacijos poreikius, technologijas ir kultūrą” (išleido leidykla Springer Nature 2021 m.). Ši VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesoriaus Rimvydas Skyriaus knyga pasirodo laikmečiu, kai verslo informatikos ir analitikos srityje, pasižyminčioje dažnomis ir reikšmingomis permainomis, iškyla daug galimybių ir iššūkių.

 

Penktus metus VU įgyvendinama moksliniais istoriniais tyrimais paremta iniciatyva „Grįžtanti atmintis“, kurios metu įteikiami simboliniai atminties diplomai, tęsiama ir šiemet. „Grįžtančios atminties“ iniciatyva siekiama atsiprašyti ir pagerbti tuos VU bendruomenės narius, kurie dėl permainingos XX a. Lietuvos prieškario ir pokario istorijos,  totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto ir neteko galimybės baigti studijas, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą.

Atminties diplomai skirti 8 buvusiems VU EVAF  bendruomenės nariams: Jecevičiūtė (Vaškelienė) Selezija, Žiūkaitė (Žvirblienė) Adelė, Kleinaitė Dvoirė Leė, Libermanas Hiršas, Lifšicas / Lifszyc / Livšicas Vulfas, Lizaitis Mečislovas, Rozenbergas Efimas / Jefimas, Terleckas Antanas.

Puslapis 1 iš 40
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos