Šiemet balandžio 8 d. Vilniaus universitetas minės 445-ąjį gimtadienį. Šia proga VU kvies bendruomenę, vilniečius ir miesto svečius ir į jau tradicija tapusius, ir į specialiai šiam gimtadieniui sumanytus renginius.

🔹 Martyno Mažvydo „Katekizmo“ eksponavimas

Balandžio 8 d. VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje bus eksponuojama pirmoji spausdinta lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Tradicija kasmet vieną dieną rodyti knygos originalą tampa puikia galimybe didelei visuomenės daliai iš arti susipažinti su svarbia mūsų kultūros paveldo dalimi.

Vieta: VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salė
Data ir laikas: balandžio 8 d. nuo 10.00 iki 19.00 val.

🔹 Diskusija „Bar(d)akas: VU studentų gyvenimas bendrabučiuose“

Balandžio 8 d. VU Idėjų observatorijoje vyks VU muziejaus savanorių organizuojama diskusija „Bar(d)akas: VU studentų gyvenimas bendrabučiuose“. Jos dalyviai kalbės apie daugeliui artimą VU bar(d)ako gyvenimą, aptars, kur kūrėsi universiteto bendrabučiai, kokios buvo studentų tradicijos ir kaip studentų gyvenimas atrodo dabar.

Vieta: VU Idėjų observatorija (M. K. Čiurlionio g. 29, Vilnius).
Data ir laikas: balandžio 8 d. 18.00 val.

Kviečiame registruotis: bit.ly/3v0wbrH

🔹 Istorijų pasakojimo sal(i)onas. „Karčios šaknys, saldūs vaisiai“

Balandžio 9 d. VU Kultūros centras kviečia dalintis istorijomis apie mokslus, egzaminus, sesijas, bendrabučius ir viską, su kuo jums asocijuojasi VU.

Vieta: VU Mažoji aula, I aukštas, „Morgas“.
Data ir laikas: balandžio 9 d. 19.00 val.

Kviečiame registruotis: bit.ly/3v2KEn0

🔹 „Mokslo sprintas“

Balandžio 11 d. susitikime jau kasmetine tradicija tapusiame VU mokslo komunikacijos konkurse „Mokslo sprintas“! Jo metu komandos, sudarytos iš vieno dėstytojo ir vieno studento, turės 3 minutes pristatyti mokslinį tyrimą ar žavinčią mokslo idėją.

Visų užsiregistravusių į konkursą laukia viešojo kalbėjimo mokymai, o konkurso geriausių pranešimų autorių – vertingi prizai.

Data ir laikas: balandžio 11 d. 18.00 val.
Vieta: bus patikslinta.

Kviečiame registruotis: bit.ly/3wJiuOx
Nuoroda į renginį: bit.ly/49ZVTLR

🔹 Talentų vakaras

Balandžio 12 d. sugrįžta VU Talentų vakaras. Visus VU bendruomenės narius kviečiame atskleisti savo talentą – laukiame dainininkų, muzikantų, akrobatų, poetų, dailininkų, šokėjų ir kiekvieno norinčio, kad jo kūryba ir talentas būtų pastebėti!

Talentų vakaro metu dalyvius vertins kompetentinga komisija. Laukia ir staigmena – per pertrauką visus dalyvius ir renginio svečius nustebins paslaptingo komisijos nario pasirodymas.

Vieta: VU Teatro salė (Universiteto g. 3).
Data ir laikas: balandžio 12 d. 18.00 val.

Kviečiame registruotis dalyvius: bit.ly/3V888Sh

🔹 VU Orientacinis žaidimas 445

Balandžio 13 d. VU 445-ojo gimtadienio proga kviečiame visus Vilniaus universiteto bendruomenės narius ir svečius dalyvauti orientaciniame žaidime, kurio metu 1 val. 30 min. arba 3 valandas ieškosime su VU susijusių vietų Vilniaus mieste. Tai puiki proga einant arba bėgant pažinti ne tik VU, bet ir Vilniaus miesto istoriją.

Data ir laikas: balandžio 13 d. 12.00 val.
Vieta: VU bibliotekos kiemas

Kviečiame registruotisbit.ly/4c8zTA7

Šiais metais iššūkis laukia ir pradinių klasių moksleivių! Drauge su VU Vaikų universitetu kviečiame moksleivius išbandyti savo jėgas ir geriau susipažinti su VU ir senaisiais rūmais 45 minučių iššūkyje!

Startas: 14.00 val.
Vieta: VU Bibliotekos kiemas.

Nuoroda į renginį: bit.ly/43b1BZc

🔹 Šventinis koncertas „Grįžtančios kartos“

Balandžio 13 d. VU Kultūros centras kviečia į VU kamerinio orkestro koncertą „Grįžtančios kartos“ Šv. Jonų bažnyčioje.

VU kamerinis orkestras kasmet švęsdamas VU gimtadienį dovanoja jo bendruomenei koncertą, kurį rengia su buvusiais orkestro nariais – VU alumnais. Tai vienas retesnių atvejų, kai vienu metu groja net kelios VU bendruomenės kartos, o kamerinis orkestras virsta daugiau nei penkiasdešimties muzikantų simfoniniu orkestru.

Vieta: VU Šv. Jonų bažnyčia.
Data ir laikas: balandžio 13 d. 19.00 val.