ETAP (European Taxation and Accounting in Practice) tinklas vienija aukštojo mokslo institucijas iš tokių šalių kaip Prancūzija, Austrija, Nyderlandai, Belgija, Vokietija, Čekija, Vengrija, Portugalija, Ispanija, Lenkija, Latvija, Lietuva, Suomija ir Graikija.  ETAP tinklas, kurio narė yra VU EVAF docentė, vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Alfreda Šapkauskienė, šiais metais organizavo Europos apskaitos savaitę - EAW (European Accountancy Week), kuri kasmet vyksta vis kitoje šalyje. Renginys buvo organizuotas jau 22 kartą ir vyko Vilniaus universitete, kovo 7-12 dienomis. Renginyje dalyvavo septyniasdešimt studentų ir dėstytojų iš dvylikos Europos šalių.

„Pandemijai tęsiantis ilgą laiką maniau, kad pagrindinis iššūkis organizuojant EAW konferenciją bus COVID-19 plitimas. Visgi šios virusinės ligos plitimas nuėjo į antrą planą prasidėjus žiauriai Rusijos invazijai į Ukrainą. Verta pasidžiaugti, kad Europos šalių partneriai demonstruodami Europos šalių solidarumą ir vienybę priėmė sprendimą neatšaukti dalyvavimo renginyje. Renginį dedikavome visiems kenčiantiems žmonėms Ukrainoje.“ – teigė renginio organizatorė dr. Alfreda Šapkauskienė.

„Šis renginys tikrai buvo vertas įdėtų milžiniškų pastangų. Atvyko gausus svečių skaičius, kurie turėjo galimybę spręsti ne tik apskaitos ir finansų uždavinius, bet ir suprasti kas yra Europos vienybė. Jie pamatė kiek daug lietuviams reiškia Ukraina ir laisvė, jie pamatė, koks svarbus yra mums kiekvienos Europos šalies bendradarbiavimas ir kaip mes stengiamės padėti Ukrainai. Tai nuostabus būdas dalintis ne tik žiniomis, bet ir pasitikėjimu bei pagarba vienas kitam. Ši savaitė padovanojo mums gausų skaičių naujų draugų ir tai yra nuostabu!“ – antrino VU EVAF Dekanė dr. Aida Mačerinskienė.

EAW renginio metu, visą savaitę studentai ir dėstytojai skaitė pranešimus, paskaitas, dalyvavo dirbtuvėse Tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų (TFAS/IFRS) ir finansų analizės tematikomis, taip pat kultūrinės programos metu susipažino su Lietuvos miestais, kultūra ir paveldu.

Šiuo bendradarbiavimu siekiama, kad studentai įgytų IFRS bei finansų analizės žinių ir kompetencijų dirbant tarptautinėse komandose. Komandose studentai suskirstyti po keturis ar penkis iš skirtingų šalių taip užtikrinant, kad tarpusavyje galėtų susikalbėti tik anglų kalba, kuri nei vienam studentui nėra gimtoji kalba. Komandose studentų profesinės žinios ir kompetencijos, anglų kalba, komunikaciniai gebėjimai, lyderystė, skirtingų šalių, tradicijų ir kultūrų pažinimo lygiai buvo labai skirtingi, todėl panaudojus inovatyvius mokymo metodus kryptingas bendro komandos tikslo siekis „žaibišku greičiu“ augina studentus ne tik kaip savo srities profesionalus, bet ir kaip tolerantiškas, bendro tikslo siekiančias asmenybes gebančias dirbti tarptautinėse komandose. Studentai išmoksta atskirti ir panaudoti bendro tikslo labui komandos narių gerąsias savybes, žinias bei kompetencijas, labiau pažįsta save – savo stipriąsias ir silpnąsias savybes, tobulėjimo kryptis. Taip pat, plataus masto tarpinstitucinis bendradarbiavimas didina universiteto ir Lietuvos žinomumą. Tarptautiškumas – vienas iš svarbiausių Vilniaus universiteto tikslų. Šiandien visi gyvename ir veikiame globalioje aplinkoje, todėl studentams būtina pasiruošti joje aktyviai mokytis ir dirbti, o Vilniaus universitetui būti aktyviu bei įtraukiu aukštojo mokslo dalyviu.

Studentams, kurie siekia dalyvauti Europos apskaitos savaitėje yra skelbiamas konkursas. Dalyviai atrenkami įvertinus jų motyvaciją bei atsižvelgiant į jų akademinius pasiekimus. Nors, dėl didelio susidomėjimo, nėra patenkinti visų norinčių dalyvauti EAW studentų prašymai, tačiau siekiama, kad studentai aktyviai dalyvautų konkurse. Šiais metais renginyje dalyvavo penkios VU EVAF studentės: Viltė Cibutavičiūtė, Ugnė Kavalenkaitė ir Evelina Kumpytė, kurios studijuoja antrame Apskaitos ir audito kurse bei Monika Pavlovska ir Marija Evelina Lukjanec, kurios studijuoja ketvirtame Ekonomikos studijų programos Finansų atšakos kurse. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos