Tarptautinė ekspertų grupė teigiamai įvertino VU vadybos mokslų krypčių kokybę, o ekonomikos mokslo kokybę pripažino kaip atitinkančią itin aukštus kriterijus ir tarptautiniu lygmeniu. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ekonomikos mokslo lyderystė – jau ne tik siekiamybė ir VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto vizija, bet objektyviai ekspertų pripažintas faktas.

Lietuvos mokslų taryba neseniai paskelbė bene metus trukusio nuodugnaus ekspertinio vertinimo už 2018–2022 metus rezultatus. Šio vertinimo metu buvo analizuojama Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų vykdomos mokslinės veiklos kokybė, socialinis ir ekonominis poveikis bei perspektyvumas. Analizuojant mokslo institucijų veiklą buvo išsamiai vertinamos mūsų ekspertų parengtos mokslinės publikacijos, vykdomi moksliniai projektai ir bendri projektai su įvairiais verslais, vertinamas mokslininkų dalyvavimas konferencijose, mokslinių renginių organizavimas bei turima institucijos MTEP (mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros) infrastruktūra. Šis vertinimas pasaulinio lygio ekspertų atliekamas kas penkerius metus, todėl yra itin svarbus ir parodo, kur aukštojo mokslo institucijos randasi tarptautinėje įvairių mokslo sričių rinkoje.

Suvestinių lyginamųjų įverčių vertinimo ataskaitoje nurodoma, kad Vilniaus universiteto „ekonomikos mokslinių tyrimų grupė vertinama kaip stipri tarptautiniu lygmeniu ir turi potencialą tapti viena iš pirmaujančių tarptautinių veikėjų mokslinių tyrimų ir plėtros srityje.“

Pasak VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslo prodekano dr. Igno Zimaičio, gautas itin aukštas įvertinimas parodo, kad VU ekonomikos mokslo lyderystė jau pripažinta tarptautiniu mastu. „Itin smagu, kad VU EVAF stipriai prisidėjo prie tokio aukšto šio rodiklio įverčio, nes savo fakultete esame subūrę didžiausią Lietuvoje tarptautinio lygio ekonomikos ir vadybos mokslininkų bendruomenę ir mokslo tyrimuose naudojamos infrastruktūros arsenalą. Šiai dienai sėkmingai lygiuojamės jau ne tik su Lietuvos, bet su užsienio šalių ir tarptautinėmis aukštojo mokslo ir ekspertizės institucijomis. Mes jau galime būti ramūs, kad dirbame pasauliniu lygmeniu ir ekspertai įvertinę mūsų potencialą tiki ir tolesniu augimu.“ – džiaugiasi prodekanas.

VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslo prodekanas Dr. Ignas ZimaitisVU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto
mokslo prodekanas Dr. Ignas Zimaitis

Dr. I. Zimaitis taip pat atkreipė dėmesį, kad fakultetas vis dažniau priima ir organizuoja pasaulinio mąsto finansų ir vadybos konferencijas, šiuo metu įsirenginėja eksperimentines vartotojų elgsenos laboratorijas, tad tikimasi, kad šie rodikliai artimiausiais metais kils tik aukštyn. Dėkojame visiems ir kiekvienam VU EVAF kolegai savo nuolatiniu darbu prisidedantiems prie ekonomikos ir vadybos mokslų kokybės gerinimo.

Daugiau informacijos apie Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų palyginamojo ekspertinio mokslo veiklos vertinimo rezultatus rasite Lietuvos mokslu tarybos tinklalapyje: Vertinimo rezultatai | Lietuvos mokslo taryba (lmt.lt)