Penkiems Lietuvos studentams suteikta galimybė studijuoti Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) akademijoje, atlikti praktiką  šioje organizacijoje ir dalyvauti mentorystės programoje. Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė turizmą studijuojantiems studentams įteikė diplomus, suteikiančius išskirtinę galimybę gilinti žinias PTO.

Apdovanojimą ministrė įteikė VU EVAF Turizmo vadybos doktorantei Rasuolei Andrulienei. „Džiaugiuosi suteikta galimybe atlikti praktiką Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijoje (PTO). Pasaulinio lygio turizmo ekspertų ir profesionalų dalinimasis žiniomis ir patirtimi, dalyvavimas PTO akademijos mokymuose bei mentorystės programose, pagilins mano žinias turizmo srityje ir prisidės prie mano tolimesnės mokslinės veiklos Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete“ – džiaugiasi VU EVAF doktorantė.

VU EVAF dekanė Aida Mačerinskienė teigia: „Turizmas yra labai dinamiška sritis. Svarbu, kad mokslo rezultatai padėtų pasiekti geriausių tikslų. Ir ekonomika, ir vadyba čia gali daug prisidėti. Labai džiaugiuosi, kad viena doktorantė iš VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto laimėjo galimybę gilinti žinias organizacijoje, kuri kaupia ir analizuoja turizmo poveikio duomenis. Manau, kad turėsime puikių rezultatų iš šios galimybės. Ačiū visiems už šią galimybę ir pirmiausiai sveikinu doktorantę – Rasuolę Andrulienę!”

PTO Europos regiono direktorė prof. Alessandra Priante antrina: „Švietimas šiuo metu yra labai svarbi turizmo atgaivinimo priemonė, todėl daug investuojame, kad studentai visame pasaulyje gautų naujausių ir išskirtinių žinių. Kadangi turizmo sektoriuje jaučiamas didžiausias kada nors buvęs kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas, raginame šalis akcentuoti įvairių profesinių krypčių turizmo sektoriuje potencialą ir formuoti naują turizmo specialistų kartą. PTO yra įsipareigojusi padėti valstybėms narėms susigrąžinti perspektyvių studentų pasitikėjimą ir užtikrinti su turizmu susijusių darbo vietų stabilumą“. 

Apdovanoti mūsų šalies studentai galės nemokamai išklausyti nuotolinės PTO akademijos mokymo kursą ir gauti akademijos diplomą, taip pat atlikti iki pusės metų praktiką PTO bei dalyvauti 6 valandų mentorystės programoje, kurią organizuoja PTO Inovacijų, švietimo ir investicijų departamentas bei aukščiausio lygio privataus sektoriaus technologijų partneriai., pvz.: „Telefónica", „Mastercard", IE universitetas, „Amadeus".

Studentai savo motyvacinėse anketose siūlė taikyti daugiau turizmo inovacijų, plėtoti konferencijų, darnųjį, visiems prieinamą turizmą, personalizuotas keliones. Šios idėjos bus pristatytos Pasaulio turizmo organizacijos ekspertams, išdiskutuotos su mentoriais ir, tikimasi, jau artimiausiu metu įgyvendintos Lietuvoje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos