Į birželio 11-12 d. Vilniuje vykusią inauguracinę Baltijos šalių Ekonomikos Asociacijos konferenciją susirinko daugiau nei 60 JAV ir Europos mokslininkų.

Renginio metu Baltijos šalių Ekonomikos Asociacijos įstatus pasirašė mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo institucijų nariai iš visų trijų Baltijos valstybių. VU EVAF mokslo prodekanas dr. Linas Tarasonis išrinktas asociacijos prezidentų. Jo kadencija truks vienerius metus.

Baltijos ekonomikos asociacija skatins ekonomikos plėtrą ir mokslinį pritaikymą Baltijos šalyse, skatins ir stiprins regiono ekonomistų bendradarbiavimą. Taip pat bus rengiama kasmetinė konferencija Lietuvoje, Latvijoje arba Estijoje - rotacijos būdu.

Asociacijos iniciatyvinė grupė:

Lietuva: Lietuvos bankas, VU, KTU, ISM.

Latvija: Latvijos bankas, SSE Ryga, Latvijos universitetas

Estija: Estijos bankas, Tartu universitetas, Talino technologijų universitetas, Estijos verslo mokykla, Estijos gyvybės mokslų universitetas.