Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į antrąjį Lietuvos banko ir Vilniaus universiteto organizuojamo Jeronimo Stroinovskio paskaitų ciklo renginį. Spalio 19 d., ketvirtadienį, VU TechHub konferencijų salėje (40) Julien Martin (University of Quebec in Montreal) skaitys paskaitą tema „Large Firms in the Global Economy“.

Jeronimo Stroinovskio paskaitas įsteigė Lietuvos bankas. Šis paskaitų ciklas skirtas 1799-1806 m. Vilniaus universiteto rektoriaus Jeronimui Stroinovskiui, politinės ekonomijos, tuo metu pasaulyje dar tik besiformuojančio mokslo, pradininkui Lietuvoje, atminimui. Stroinovskio paskaitų tikslas yra dvejopas - pirma, pristatyti ir paaiškinti plačiajai auditorijai ekonomikos mokslinius pasiekimus, o kartu šviesti ir įkvėpti studentus studijuoti ekonomiką visais jos aspektais.

• Laikas: spalio 19 d. 15.30-17.00 val.
  • Vieta: VU TechHub konferencijų salė (40) (NB: seminaras vyks gyvai ir nebus transliuojamas internetu)
  • Pranešėjas: Julien Martin, Ekonomikos profesorius, University of Quebec in Montreal. Julien Martin yra UQAM ekonomikos profesorius ir UQAM mokslinių tyrimų grupės, skirtos pasaulinių įmonių poveikiui vietos lygmeniu, vadovas. Jis specializuojasi įmonių lygmens duomenų panaudojimo srityje, tyrinėdamas tokias temas kaip tarptautinė ekonomika, įmonių apmokestinimas ir miestų ekonomika. Be savo akademinių pareigų, jis yra žurnalo "European Economic Review" asocijuotasis redaktorius ir yra susijęs su tokiomis mokslinių tyrimų organizacijomis kaip CEPR, CREST ir CIRANO. Jo darbas yra fundamentalių akademinių tyrimų ir realių ekonominių iššūkių sankirtoje.
  • Tema: „Large Firms in the Global Economy“
  • Santrauka: Paskaitoje Julien Martin aptars, kaip tarptautiniai didelių įmonių tinklai formuoja mūsų ekonomiką. Jis daugiausia dėmesio skirs dviem aspektams: didelių įmonių tinklų įtakai užsienio šokų poveikiui ir jų perdavimui tarp šalių bei šių tinklų vaidmeniui įmonių mokesčių vengimo strategijose ir jų poveikiui įmonių konkurencingumui.
  • Seminaro kalba: anglų