Gegužės 20-tą dieną iš beveik 900 jaunųjų bendrovių – mokinių mokomųjų verslų – Nacionalinėje „accelerator_x“ programos eXpo 2022 šventėje pergalės laurus pelnė komanda iš Klaipėdos, dar keliolika išsidalino vardines „Lietuvos Junior Achievement“ partnerių nominacijas. „Lietuvos Junior Achievement” vadovė Andželika Rusteikienė džiaugiasi: „Matydama jaunąsias bendroves, jaučiu, kad čia kuriasi inovatyvi ir tvari Lietuvos ateitis“.

Nacionalinėje eXpo 2022 I-ąją vietą, įsteigtą SEB Lietuvoje, užėmė komanda Dentinullas iš Klaipėdos Vydūno Gimnazija. Kita stotelė nugalėtojams – Talinas, kur komanda varžysis dėl geriausios Europos jaunosios bendrovės titulo. II-oji vieta, įsteigta NARBUTAS, atiteko Pats sau šefas iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos. III-ąją vietą, įsteigtą UPS, užėmė TEPU TEPU iš Kauno Kovo 11-osios gimnazijos.

Renginyje buvo įteiktas ir VU EVAF įsteigtas prizas. VU EVAF atstovas Partnerystės ir projektų prodekanas Dr. Gediminas Rumšas apdovanojo bendrovę „Trusty“ specialiu prizu – stratuolių mokymais. Jaunoji bendrovė „Trusty“ siūlo tinklalapių saugumo ir spartumo sprendimą. Bendrovės atstovai teigia, jog jų veikla padeda išspręsti saugumo spragas bei turinio pristatymo greičio iššūkius. Jaunoji bendrovė siūlo tinklalapių apsaugą, naujovišką CDN tinklą, iš nuorodos gebantį atpažinti, kokį turinį reikia pristatyti greičiau. Vartotojas, naudodamas „Trusty“ CDN, greičiau gauna reikiamus dokumentus, atsakingus už greitą tinklalapio veikimą.

Nacionalinė eXpo 2022 – tai „accelerator_x“ programos metų uždarymo renginys. Savo svarba jis prilyginamas nacionalinėms moksleivių olimpiadoms – čia dėl geriausiųjų vardo varžosi moksleiviai iš visos Lietuvos, atstovaudami savo bendroves, mokyklas, miestus ir miestelius. Pati „accelerator_x“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ programa suteikianti 9-12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Programa gimusi „Lietuvos Junior Achievement“, kuri yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai.

Svarbu paminėti ir tai, kad baigus Junior archievent programą gaunama papildomų balų renkantis studijas VU EVAF. Baigusiems „Junior Achievement“ mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą ir stojantiems į VU EVAF prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo. O baigusiems programą ir turintiems „Junior Achievement“ Verslumo įgūdžių pasą prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas.

Didžiuojamės inovatyviais moksleivių sprendimais, kurie buvo pristatyti renginyje ir tikime, kad jų kuriami produktai meta iššūkį Europai.

Plačiau: https://lja.lt/isrinkta-geriausia-metu-jaunoji-bendrove-gamina-tvaru-produkta-ir-meta-issuki-europai-2/

282224474 372942184858065 2343937214849802872 n281746953 372940858191531 4448820545397458764 n282135345 372939244858359 8381554995343830297 n

Nuotraukos: Tautvydas Juknevičius