Džiaugiamės galėdami pakviesti visus į Ekonominės ekspertizės centro mokslo seminarą. Vasario 22 d. (ketvirtadienį) 417 auditorijoje ir MS Teams Mustapha Douch (University of Edinburgh) pristatys temą: „The Heterogeneous Impact of Firm Upgrading on Energy Use”.

Trumpa seminaro apžvalga

Šiame straipsnyje nagrinėjama eksporto veiklos įtaka įmonės energijos vartojimui, ypatingą dėmesį skiriant modernizavimo proceso vaidmeniui. Įvedamas įmonės lygmens sudėtingumo indeksas, apimantis du aspektus: prekių, kuriomis prekiaujama, sudėtingumą ir tikslinių rinkų, į kurias prekiaujama, sudėtingumą. Taikydami kvazieksperimentinį tyrimo metodą, įrodome, kad išorės paklausa skatina įmones imtis modernizavimo veiklos, dėl kurios vėliau sumažėja energijos suvartojimas. Be to, taikome konkrečioms įmonėms būdingus antkainių rodiklius ir stebime apverstą U formos ryšį tarp modernizavimo ir antkainių, o tai rodo ribotą gebėjimą finansuoti modernizavimo pastangas taikant didesnius antkainius. Šios išvados turi svarbios reikšmės viešajai politikai sprendžiant energijos vartojimo efektyvumo problemą į eksportą orientuotose įmonėse.

Informacija apie seminarą

• Laikas: vasario 22 d. 16:00-17:00 val.
  • Vieta: 417 (buv.402) auditorija ir MS Teams Spauskite čia
  • Pranešėjas: Mustapha Douch (University of Edinburgh)
  • Tema: „The Heterogeneous Impact of Firm Upgrading on Energy Use”.
  • Bendraautoriai: Povilas Lastauskas (Queen Mary), Ziran Ding (Bank of Lithuania/KTU)
  • Seminaro kalba: anglų

Seminaras yra atviras visiems – studentams, dėstytojams, mokslininkams. Kviečiame pasisemti žinių!