Kovo 28 dieną VU EVAF šventė vieną reikšmingiausių pastarųjų metų fakulteto gyvenimo įvykių – Consumer Decision Making Lab (CDM Lab) ir Vilnius University Lab for Behavioural Economics (VU LABBE) laboratorijų atidarymą. Šių laboratorijų įrengimas suteiks plačias galimybes Vilniaus universitetui tapti ne tik šalies, bet ir regioniniu lyderiu vartotojų elgsenos tyrimuose bei ekonominės elgsenos srityje.

Renginio metu, naujosios vartotojų sprendimo priėmimo laboratorijos CMD Lab vadovė Dr. Justina Baršytė pasakojo, kaip iš pradžių tiesiog svajojo apie paprastutę laboratoriją, mažą kambariuką su kartono dėžutėmis, o fakulteto dekanė prof. Dr. Aida Mačerinskienė pasakė: „Jei darom, tai darykime normaliai!” Su tokiu nusiteikimu ir buvo sukurta CDM Lab – trečioji tokia pasaulyje veikianti vartotojų sprendimo priėmimo laboratorija, kurioje įrengta 12 atskirų, kompiuterine ir kita specialia įranga aprūpintų kabinų eksperimentiniams tyrimams vykdyti, taip pat ir mini parduotuvė, kurioje bus vertinamas intervencijų poveikis pirkimams kontroliuojamoje, realioje aplinkoje.

Pagrindinės CDM LAB atliekamų mokslinių tyrimų sritys bus tvarus, žiedinis, su sveikata ir aplinka susijęs vartotojų vertinimas ir sprendimų priėmimas; socialinė įtaka ir įtikinėjimas; socialinės ir asmeninės normos. Šioje laboratorijoje bus atliekami multimodaliniai tyrimai naudojant naujausius NoldusHUB sprendimus, kurie visiškai integruoja ir renka duomenis apie veido išraiškas, akių stebėjimą ir fiziologiją su galimybe turėti vientisą duomenų rinkimą ir tiesioginį vizualizavimą daugiau dalyvių vienu metu ("FaceReader", "Schimmer", "Tobii"). „Ši laboratorija leis rinkti itin aukštos kokybės duomenis, kad juos būtų galima publikuoti geriausiuose tarptautiniuose recenzuojamuose žurnaluose,“ – džiaugėsi dr. J. Baršytė.

IMG 5833

Dr. Andrius Kažukauskas, naujosios Ekonominės elgsenos laboratorijos VU LABBE vadovas, pristatydamas laboratoriją džiaugėsi, kad tai pirmasis toks projektas Baltijos šalyse, tad čia galės būti atliekami mūsų regionui aktualūs eksperimentiniai tyrimai. VU LABBE Bus sutelkta mokslinių tyrimų ir mokymo bazė, čia rasime 40 nešiojamųjų kompiuterių aprūpintą mobilią laboratoriją, dar šiais metais bus įdarbinta ir tiriamųjų grupė. Ši laboratorija įgalins fakultetą burti eksperimentinių tyrėjų tinklą ir bendruomenę Vilniaus universitete ir už jo ribų.

IMG 5812

Šiuo didžiuliu žingsniu į priekį mokslo srityje džiaugėmės kartu su žymiausiais mokslininkais ir tyrėjais, konsultavusiais įrengiant naująsias laboratorijas. Renginio svečiai ir dalyviai turėjo progą sudalyvauti apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje apsikeisti gerąja patirtimi, kaip valdyti elgesio laboratorijas. Diskusijoje dalyvavo Leuveno KU Rinkodaros katedros profesorius Siegfried Dewitte (Belgija), Groningeno universiteto Marketingo katedros profesorius Bob M. Fennis (Nyderlandai), Groningeno universiteto, Nyderlandų FEBA verslo tyrimų laboratorijos vadovas Reinder Dallinga, Amsterdamo Vrije universiteto rinkodaros docentas Michail Kokkoris (Nyderlandai).

Antroje sesijoje mokslinių tyrimų seminarą „Eksperimentinės ekonomikos laboratorijos privalumai ir galimybės“ vedė Getisburgo eksperimentinės ekonomikos laboratorijos direktorius (Getisburgo Koledžas), SLAC National Accelerator Laboratory (Stanfordo Universitetas, USA) mokslininkas Rimvydas Baltaduonis.

IMG 5899

Ekonomikos ir vadybos mokslo ir studijų lyderystė yra vienas iš strateginių Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto tikslų. Šiame fakultete siekiame vienyti ekonomikos ir vadybos profesionalus, kuriančius tarptautinio lygio studijas, mokslą bei prisidedančius prie inovacijų ir verslumo kūrimo. Tikimės, kad naujosios laboratorijos reikšmingai prisidės prie šio tikslo įgyvendinimo.