Dar prieš kelerius metus nekilnojamojo turto (NT) rinka išgyveno neįtikėtiną bumą. Tačiau šiandien yra kitaip. „Tam tikra dalis žmonių, kurie perka su mintimi vėliau parduoti, išnyko, nes atsiperkamumas daug mažesnis, negu buvo anksčiau. Taigi rinkoje šiuo metu liko tiktai tie, kuriems tikrai reikia būsto“, – naujausiame Vilniaus universiteto (VU) tinklalaidės „Mokslas be pamokslų“ epizode pasakoja VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslininkė, NT rinkos ekspertė dr. Viktorija Cohen.

Pasak jos, dabartinė situacija priklauso nuo bendros situacijos Europoje, ir labiausiai tai siejama su palūkanų normomis. Kadangi jos išaugo, bankai ne kiekvienam gali suteikti būsto paskolą ar kreditą.

Tam kažkiek įtakos galėjo turėti ir neseniai priimtas įstatymas, ribojantis pradinį grynųjų pinigų įnašą perkant NT. „Tai teigiamas dalykas, nes per nekilnojamojo turto pirkimą galima buvo išbalinti juodai uždirbtus pinigus. Kas yra gerai“, – mano mokslininkė.

„Nekilnojamojo turto rinka jau laukia atsigavimo, ir jis artėja“ teigia VU EVAF dėstytoja, nekilnojamojo turto ekspertė, doc. Viktorija Cohen. Kada jis numatomas? Kada tinkamiausias laikas pirkti nuosavą būstą? Kas neramina nekilnojamojo turto ekspertę šiandien ir kokie pokyčiai laukia NT rinkos? Kviečiame klausytis tinklalaidėje arba skaityti straipsnyje:

Skaityti straipsnį galite paspaudę čia

Klausytis tinklalaidės: