Lietuvos banko Tyrimų centras organizuoja studentų komandinį konkursą – Tyrimų centro iššūkį. Šiais metais jo tema – klimato kaitos ekonominio ir finansinio poveikio vertinimas.

Įkvėptas JAV federalinio rezervo iššūkio, Tyrimų centras rengia teminį komandų konkursą, skirtą įvairių disciplinų bakalauro ir magistro studentams, kuris bus organizuojamas kasmet. Norėdami dalyvauti šiame konkurse, studentai turi susiburti į 3–4 dalyvių komandas. Visi komandos nariai turi būti registruoti studentai (šiais akademiniais metais nesustabdę studijų ir neišėję akademinių atostogų).

Pirmajame konkurso etape komandos turi pateikti 3 minučių vaizdo įrašą. Per pirmąsias 1,5 min. studentai turėtų daugiausia dėmesio skirti vienam ekonomikos / finansų kanalui ir paprastai paaiškinti, kodėl centriniams bankams ir finansų reguliavimo institucijoms turėtų rūpėti klimato kaita. Per likusias 1,5 min. studentai turėtų trumpai pagrįsti, kodėl pasirinko būtent tokį kanalą. Pirmenybė teikiama duomenų įrodymams; tinkamos ir kitos įrodymų formos.

Nugalėtojų komandoms Lietuvos bankas įteiks piniginius apdovanojimus (3000 EUR – pirmą vietą užėmusiai komandai ir 1500 EUR – antrą vietą užėmusiai komandai). Lietuvos banke ir partnerių institucijose suteikiama galimybė stažuotis.

Registracijos terminas – 2022 m. kovo 31 d. Pirmojo etapo vaizdo įrašo pateikimo terminas – 2022 m. balandžio 7 d.

Norintys dalyvauti studentai daugiau informacijos gali rasti čia.