Klimato kaitos ir energetikos politikos ekonominės analizės srityje dirbanti Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentė Jūratė Jaraitė-Kažukauskė įsitikinusi – kuriant santykį tarp dėstytojo ir studento labai svarbu palaikyti „atvirų durų“ politiką. „Per pirmą susitikimą su naujais studentais informuoju, kad jie visada gali su manimi susitikti ar parašyti laišką, jei turi klausimų, susijusių su studijomis, studijų literatūra“, – pasakoja dėstytoja, neretai jauniesiems kolegoms patarianti ir karjeros klausimais. Anot docentės, toks veikimo būdas ne tik padeda studentams sužinoti atsakymus į jiems kylančius klausimus, bet ir jai pačiai gauti grįžtamąjį ryšį.

Kas, jūsų nuomone, yra svarbiausia kuriant santykį, ryšį tarp dėstytojo ir studento?

„Atvirų durų“ politika yra svarbiausia. Per pirmą susitikimą su naujais studentais aš visada informuoju, kad jie visada gali su manimi susitikti ar parašyti laišką, jei turi klausimų, susijusių su studijomis, studijų literatūra ar panašiai. Be to, jiems patariu karjeros klausimais, kai to prašo. Visada bandau anksti išsiaiškinti, kokie yra jų lūkesčiai dėl mano dėstomų paskaitų ar seminarų. Kitaip tariant, grįžtamąjį ryšį siekiu gauti nelaukdama, kada pasibaigs dėstomas dalykas.

Ką šis santykis suteikia dėstytojui?

Dėstytojui tai suteikia progą perduoti savo patirtį ir išmoktas pamokas, parodyti, kad dėstytojo vaidmuo yra didesnis nei paskaitų skaitymas.

Kodėl svarbu yra klausti, kokia yra klausimo svarba?

Klausdami galime parodyti, kad dar daug ko nežinome. Taip atveriame plotmę naujiems tyrimams ir įžvalgoms.

Kokiais klausimais dažniausiai diskutuojate su studentais?

Ar turime spręsti klimato kaitos problemą dabar, ar galime dar palaukti? Kokių priemonių reikia, kad sumažintume klimato kaitą?

Kaip apibūdintumėte, kas yra autoritetas? Kas jums yra autoritetas?

Autoritetas – žmogus, kuris įkvepia kitus stengtis būti geresnius profesinėje srityje ar asmeniniame gyvenime. Kitaip tariant, tai yra žmonės, kurie sukuria teigiamą išorinį poveikį visuomenei. Mano gyvenime autoritetų yra labai daug, pradedant tėvais, baigiant tam tikrais tyrėjais, kurių aš niekada nesutikau, bet kurie atlieka labai įdomius darbus, įkvepiančius mano tyrimus.