Džiugi naujiena -  VU EVAF docentės G. Dzemydaitės tyrimo rezultatai paskelbti tarptautinio lygio knygoje „Unlocking Regional Innovation and Entrepreneurship”, kuri įeina į „New Horizons in Regional Science“ seriją!

Doc. dr. Giedrė Dzemydaitė: „Šis mokslinis tyrimas – tai sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys tarp mokslo ir viešojo sektoriaus. Dar 2019 m., pagal Lietuvos kultūros tarybos poreikį, buvo atliktas Lietuvos regionų kultūros plėtros programos įgyvendinimo vertinimas. Jo metu buvo analizuojamas Lietuvos regionų kultūros laukas, kultūrinių veiklų paklausa bei pasiūla, jų netolygumai regionuose bei kultūros politikos vaidmuo. Tyrimo rezultatai pristatyti Lietuvos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai, savivaldybių, kultūros centrų atstovams bei įvairioms kitoms institucijoms. Kadangi tyrimas atskleidė įdomias tendencijas, nuspręsta tyrimo rezultatus pristatyti tarptautinėse mokslinėse konferencijose – „Uddevalla Simpoziume“, kuris vyko Italijoje, ir „ERSA“ kongrese Prancūzijoje. Šiuo tyrimu susidomėjo tarptautinė bendruomenė, o tyrimo rezultatus pakviesta paskelbti tarptautinio lygio knygoje.

Tyrimų sklaida užtrunka, tačiau galime pasidžiaugti, kad Lietuvos kultūros politikos atvejis sudomino tarptautinę mokslinę bendruomenę ir 2021 m. išėjo ši mokslinė publikacija.

Atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad didžiuosiuose miestuose kultūrinė veikla vyko ne tik didesniais mastais, bet ir kultūrinių veiklų koncentracija buvo didesnė, t.y. daugiau kūrėjų ir kitų kultūros veiklų rodiklių teko vienam gyventojui. Regionuose, kuriuose vyravo mažesnis verslumo lygis bei gyventojų pajamos, taip pat buvo mažiau kultūros lauko veikėjų, jie įgyvendino mažiau kultūrinių projektų ir tai, vėlgi, turėjo mažesnį poveikį regiono kultūrinei, socialinei ir ekonominei aplinkai. Buvo matomas tarsi užburtas ratas – mažiau kultūrinių veiklų – mažesnis poveikis regiono raidai – silnesnės pareiškėjų kompetencijos ir t.t. Be diferencijuoto požiūrio į atskirų regionų kultūrinio lauko vystymą bei aktyvesnio regioninių veikėjų įtraukimo į regionų kultūros lauko vystymo sprendimus, tikėtinai būtų sudėtinga pakeisti situaciją regionuose.“

Prof. Roberta Capello (Politecnico di Milano, Italija) apie knygą: „Ši knyga elegantiškai apjungia tyrimus, kurie padeda giliau suprasti veiksnius, darančius poveikį regioniniams skirtumams verslumo ir inovacijų srityse bei atskleidžia politikos priemones, kurios galėtų sudaryti galimybes atskleisti atsiliekančių regionų potencialą, siekiant padidinti jų indėlį į bendrą nacionalinį augimą ir klestėjimą.“

Prof. Andrés Rodríguez-Pose (London School of Economics, JK) apie knygą: „Inovacijos ir verslumas yra esminiai veiksniai ekonomikos vystymuisi. Bet jie žymiai labiau koncentruoti geografiškai nei turtas ar įdarbinimas. Kodėl taip atsitinka? Ši knyga pateikia atsakymus. Tai būtinas skaitymui veikalas mokslininkams ir politikos formuotojams, kurie ieško sprendimų, kaip atskleisti skirtingų teritorijų ekonominį potencialą.“

Knygos redaktoriai: Iréne Bernhard (University West, Švedija) ir Charlie Karlsson (Jönköping University ir Blekinge Institute of Technology, Švedija) 

Nuorodą į knygą:

https://www.e-elgar.com/shop/gbp/unlocking-regional-innovation-and-entrepreneurship-9781800371231.html

Regionų kultūros plėtros 2012-2020 m. programos 2015-2017 m. etapo vertinimo rezultatai:

https://www.kulturostyrimai.lt/visos-temos/kulturos-politika/regionai/regionu-kulturos-pletros-2012-2020-metu-programos-2015-2017-metu-etapo-vertinimas/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos