CIMG8311Ekonomikos fakulteto doc.dr. Larisa Belinskaja, prof.dr. Gindra Kasnauskienė ir doktorantė Rasa Paulienė dalyvavo Romoje (Italija) vykusioje III Tarptautinėje humanitarinių ir socialinių mokslų konferencijoje, sutelkusioje daugiau kaip pusę tūkstančio dalyvių iš viso pasaulio. 

Konferencijai EF atstovės parengė tris pranešimus: doc.dr.L.Belinskaja “The Loan Market in Lithuania: Evaluation of Developments in 2002-2012 years” ir drauge su doktorante R.Pauliene “A Two-Way Approach of Congruent  Behavior  between Leaders and Followers in the New Leadership Concept: Providing Voluntary Upward Reciprocity Principal”, o prof.G.Kasnauskienė pristatė drauge su savo magistrante Agne Būdvytyte parengtą pranešimą “Economic Challenges of Brain Circulation: The Small Country Case”.  

Tris dienas vykusi konferencija, anot EF atstovių, buvo labai įdomi, nes čia buvo nagrinėjama daugybė įvairių socialinių mokslų temų – spektras buvo neįtikėtinai platus. Buvo neįmanoma net visų dominusių pranešimų išgirsti, nes nemažai jų vyko paraleliai.

“Šiemet dalyvių skaičius pranoko net pačių organizatorių lūkesčius – vien prisiregistruoti į konferenciją dalyviams eilėje teko užtrukti gerą valandą. Tačiau tikrai buvo verta laukti. Žinoma, mane pirmiausiai sudomino pranešimai apie paskolų, bankų ir finansų rinkas – visuomet įdomu apsikeisti nuomonėmis su atstovais iš viso pasaulio. Tvirčiau jautiesi po tokių susitikimų, pasitvirtinti naujas tendencijas, “paverdi ne tik savo sultyse”, bet ir tarptautinėje bendruomenėje. Taip pat įstrigo ir visai kitų sričių pranešimai, pavyzdžiui, turko pranešimas apie šokolado reklamą Turkijoje, po kurios turkai vengė dovanoti reklamuojamą šokoladą merginoms, idant jos negalvotų apie juos kaip apie homoseksualius; marokietės pateiktas įdomus matematizuotas šafrano marketingo tyrimas; kalbėta ir apie tokias pasaulines problemas, kaip vaikų švietimas Afrikoje, globalinis atšilimas ir pan.”, - pasakojo doc.dr.L.Belinskaja. Ji pastebėjo, kad tarptautinėse konfencijose vis daugiau atvyksta dalyvių iš kylančių rinkų šalių, tokių kaip Indija, Malaizija, Indonezija, o tai dar labiau praplečia akiratį, t.y. neapsiribojama tik Europos ar Amerikos rinkomis. “Man tai ypač aktualu, nes anglų kalba dėstau “Verslas kylančios ekonomikos šalyse” (Business in Emerging Economies). O kas gali būti geriau nei susitikimai su tų šalių atstovais – sužinai pačias šviežiausias naujienas iš pirmų lūpų ir dar gali akis į akį padiskutuoti, pasitikslinti informaciją”, - džiaugėsi doc.dr.L.Belinskaja. 

Prof.dr. G.Kasnauskienė konferencijoje dirbo sekcijoje diskutavusioje apie gyventojų migracijos bruožus atskirose šalyse, jų sukeliamų padarinių svarbą. “Buvo įdomu išgirsti kolegų iš Rumunijos, Albanijos, Rusijos pranešimus. Taip pat galiu pasidžiaugti, kad pavyko užmegzti ryšius su jaunu 2011 metais Albanijoje įkurtu Hëna e Plotë – BEDËR universitetu. Jo atstovė Matilda LIKAJ SHAQIRI vadovavo mano sekcijai ir pakvietė į universiteto leidžiamo žurnalo Beder Journal of Educational Sciences (BJES) Tarptautinį patariamąjį komitetą, vėliau dar gavau kvietimą dalyvauti BEDËR universitete balandį vyksiančioje 3-je tarptautinėje edukacinių mokslų konferencijoje. Taigi tokios didelės konferencijos tikrai padeda ne tik pagilinti žinias, praplėsti jas, bet ir užmezgti naujas pažintis, atrasti naujų bendradarbiavimo galimybių“, - sakė prof.dr. G.Kasnauskienė.

Lekt. Rasa Paulienė, Vadybos katedros doktorantė, konferencijoje turėjo netikėtą galimybę vėl susitikti ir pabendrauti su keletu mokslininkų iš Australijos ir Amerikos, su kuriais susipažino 2012 m. vasarą Budapešte vykusioje mokslinėje konferencijoje, kurią organizavo Academy of World Business, Marketing and Management Development. „Esame šios akademijos nariai, todėl buvo įdomu sužinoti naujienas bei 2014 m. vasarą Dubajuje įvyksiančios mokslinės konferencijos preliminarią programą. Diskutavome ne vieną pertrauką tarp sekcijų, prie mūsų prisijungė keletas mokslininkų iš Rusijos bei Ispanijos – buvo įdomu ir vertinga išgirsti skirtingų kontinentų atstovų nuomones verslo valdymo, vadybos, moderniosios lyderystės temomis“, - įspūdžiais dalijosi R. Paulienė.

Konfencijos dalyvių straipsniai sugulė net į devynis konferencijos medžiagos tomus, o atrinkti geriausi straipsniai buvo išspausdinti  ir trijuose tarptautiniuose žurnaluose “Mediterranean Journal of Social Sciences”, “Journal of Educational and Social Research” bei  “Academic Journal of Interdisciplinary Studies”. Juose galima rasti ir doc.dr.L.Belinskajos, ir lekt. R. Paulienės, ir prof. G.Kasnauskienės drauge su magistrante Agne Būdvytyte parengtas mokslines publikacijas.