Praėjusią savaitę Ekonomikos fakulteto dekanas prof.dr. Jonas Martinavičius ir prodekanė prof.dr. Greta Drūteikienė dalyvavo VII-oje tarptautinėje švietimo, tyrimų ir inovacijų konferencijoje (7th International Conference of Education, Research and Innovation - ICERI 2014) Sevilijoje (Ispanija). Garsiame tarptautiniame renginyje įvairiais aspektais aptarinėjamos ir diskutuojamos studijų ir švietimo aktualijos bei problemos bei jų sprendimas taikant inovatyvius metodus įvairialypėje kultūrinėje, ekonominėje ir socialinėje aplinkoje. Konferencijoje EF atstovai pristatė pranešimą "Universiteto įvaizdžio palaikymas krizės metu".
Prof. Gretos Drūteikienės ir prof. Jono Martinavičiaus pristatytas darbas apie universiteto įvaizdį krizės sąlygomis apibendrino atliktus tyrimus, vertinant komunikacijos ypatumus organizacijai nepalankiomis sąlygomis. Dažnai vadovai neįvertina ar net nemėgina vertinti galimų krizinių situacijų, ir joms susidarius organizacijai kyla grėsmė ne tik atskirų funkcijų vykdymui, bet net ir organizacijos gyvavimui. Norint to išvengti, būtina vykdyti strateginį krizių planavimą bei atlikti prognostinius vertinimus. Atliekant efektyvią komunikaciją galima iki minimumo sumažinti krizinių situacijų poveikį tokios sudėtingos organizacijos kaip universitetas įvaizdžiui ir reputacijai.
Šiais metais dar vasara dvelkiančiame Ispanijos Sevilijos mieste į konferenciją susirinko daugiau kaip 600 profesionalų bei ekspertų – universitetų dėstytojų, mokslininkų, švietimo institucijų, tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojų bei tyrėjų iš 175 šalių. Žinoma, Europos šalių atstovų buvo daugiausia, tačiau nemažai pranešimų skaitė Australijos, JAV, Kanados mokslininkų ir tyrėjų, buvo gausu Arabų valstybių atstovų, dalyvavo ir tokių šalių kaip Kolumbija, Pietų Afrika, Malaizija, Tailandas ir pan. ekspertai ir tyrėjai. Iš Baltijos šalių gausiausiai buvo atstovaujama Estija (6 dalyviai), Latvijai ir Lietuvai atstovavo po du dalyvius.
Tarptautinė konferencija pasižymėjo nagrinėjamų temų įvairove bei gausa, nuo ryto iki gana vėlyvo vakaro pranešimai ir diskusijos vyko didelio konferencijų centro dešimtyse auditorijų. "Temų sąrašas viršijo 30, apimant naujausius studijų ir švietimo metodus, naujų technologijų studijų ir mokymo procese taikymą, globalinių ir socialinių bei teisinių sąlygų įtakos švietimo sistemai vertinimą, žinių vertinimo metodų taikymo efektyvumą ir t.t. Nagrinėjamos tematikos aktualijas bei problematiškumą iliustruoja tokie pranešimai, kaip “Aukščio baimė gali atbaidyti nuo kopimo į kalnus, ryklių baimė gali atgrąsinti nuo plaukiojimo vandenyne, tačiau ar tai reiškia, kad baimė matematikai gali mus stabdyti taikant matematiką”, arba “ Chai gėrimas ir sauna – multisensorinė erdvė atviroje mokymo aplinkoje”. Pastebėtina, kad, kaip ir Lietuvoje, aktuali tema buvo matematikos mokymo ir svarbos tiek švietime, tiek studijose įvairiose šalyse problematika bei patirtis", - pasakojo prof.dr. J.Martinavičius. Dekanas džiaugėsi, kad iš konferencijos parsivežta patirtis ir nauji kontaktai bus labai naudingi EF tolesnėje veikloje, tiek gerinant studijų kokybę bei socialinę aplinką, tiek vertinant studijų rezultatus bei formuojant fakulteto įvaizdį.