Vilniaus universitete vyko 22-oji Europos apskaitos savaitė į kurią susirinko septyniasdešimt studentų ir dėstytojų iš dvylikos Europos šalių. Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetą atstovavo penkios studentės: Viltė Cibutavičiūtė, Ugnė Kavalenkaitė ir Evelina Kumpytė, kurios studijuoja antrame Apskaitos ir audito kurse bei Monika Pavlovska ir Marija Evelina Lukjanec, kurios studijuoja ketvirtame Ekonomikos studijų programos Finansų atšakos kurse. Studentės buvo įvertintos net septyniais pasiekimais: Viltė Cibutavičiūtė su savo komanda užėmė antrą vietą vienoje iš svarbiausių kategorijų - „Profesionaliausia komanda“, taip pat Viltės Cibutavičiūtės ir Monikos Pavlovskos komandų prezentacijos dviejų nepriklausomų ekspertų komisijų buvo išrinktos ir apdovanotos kaip „Geriausios prezentacijos“, Ugnės Kavalenkaitės ir Evelinos Kumpytės komandos užėmė pirmąją ir antrąją vietas „Kultūrinio žaidimo“ kategorijoje, o Marijos Evelinos Lukjanec komanda buvo apdovanota „Geriausios komandinės dvasios“ kategorijoje. „Institucinės prezentacijos“ kategorijoje VU EVAF studenčių komanda buvo išrinkta trečios vietos laimėtoja.

Renginyje dalyvauti studentes paskatino noras susipažinti su kitų šalių studentais, siekis išeiti iš komforto zonos, noras įgyti daugiau profesinių žinių bei noras tobulinti anglų kalbos žinias. Ne mažiau svarbus buvo ir renginio tarptautiškumas: „Vos tik pamačiau atsiųstą laišką, sudomino tai, kad tai yra tarptautinis ir plataus masto renginys, kuriame dalyvauja dauguma Europos šalių. Manau, kad ši pažintis su kultūromis, su tokiu tempu ir tokia mokymosi forma yra neišpasakytai svarbi dabartiniam jaunimui, kuris yra labiau centralizuotas į socialinius tinklus, tarptautinėms galimybėms, nes jos tik atsiveria.“ - teigia Marija Evelina Lukjanec.

Renginyje dalyvavusi Viltė Cibutavičiūtė akcentuoja, kad dalyvavimas renginyje studentėms padėjo pasisemti patirčių įvairiose srityse: „Kalbant apie patirtis, jų būta įvairių, pradedant pasitikėjimo įgijimu bendraujant anglų kalba, profesinių užduočių atlikimu ir savo žinių pritaikymu, baigiant naujų pažinčių sukūrimu.  Kaip ir tikėjausi, visi dalyviai bei profesoriai buvo labai šilti, nuoširdūs, atviri, o tai įkvėpė dar daugiau drąsos nebijoti klysti, semtis patirčių. Jau dalyvaudama renginyje supratau, kad jis man atneš labai daug naudos“.  Apskaitos ir audito antro kurso studentė Ugnė Kavalenkaitė akcentuoja, kad dirbant bendro tikslo link, visada įmanoma rasti išeitį. Studentės vienbalsiai sutinka, kad didžiausias renginio išskirtinumas  - įvairi kultūrinė aplinka: „Labiausiai įsiminęs ir įspūdį padaręs momentas renginyje man buvo kultūrinė užduotis, iliustruojanti darbą su labai skirtingais žmonėmis, turinčiais skirtingus papročius, religiją, supratimo lygį. Ši užduotis padėjo pamatyti, kad visi esame labai skirtingi, pamokė, kaip reikia bendrauti tokioje aplinkoje. Kultūrinė užduotis ir bendravimas su kitais dalyviais tikrai padėjo išeiti iš komforto zonos ir pajausti, kas vyksta už universiteto ribų. Su kai kuriais dalyviais iki šiol kalbame kiekvieną dieną, tikiuosi bendrausime dar ilgai, renginys padėjo atrasti naujų pažinčių visoje Europoje.“ - patirtimi dalijasi renginio dalyvė Evelina Kumpytė.

VU EVAF studentės pritaria, kad tokio tipo renginiai suteikia daug peno tiek profesiniam, tiek asmeniniam tobulėjimui. „Seniai žinojau, kad tokios patirtys dalyvaujant renginiuose yra neįkainojamos, tačiau niekada netikėjau, kad ir pati jausiuosi taip gerai dirbdama komandoje su užsienio svečiais, bandydama atrasti bendrų temų kalbant su kitais dalyviais. Dabar nepraleisiu nė vieno kvietimo kur nors dalyvauti, nebežiūrėsiu į siunčiamus laiškus pasyviai, o kaip tik ir vėl naudosiuosi kiekviena proga augti, tobulėti, mokytis.“ - teigia Viltė Cibutavičiūtė. Jai antrina ir Monika Pavlovska: „Verta stengtis ir judėti į priekį, nors ir kartais sunku dėl nuotolio išlaikyti motyvacija“. Studentės neslepia, kad dirbant profesionalių dėstytojų ir studentų apsuptyje, visada norisi parodyti ką gali geriausia ir tobulėti profesinėje srityje.