Vilniaus Universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete 2022-02-09 dieną vyko mokymai studentams apie Dizaino mąstysenos (angl. Design Thinking) metodą ir jo taikymo galimybes sprendžiant versle kylančias problemas. Renginys finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis pagal Erasmus+ tarptautinį projektą “Verslumo, inovacijų ir kūrybiškumo aukštojo mokslo srityje mokymo skatinimas ir įgyvendinimas” (angl. "Promotion and Implementation of Training on Entrepreneurship, Innovation and Creativity in Higher Education (PITCH)").

Mokymų metu gilindamiesi į dizaino mąstymo modelį studentai nagrinėjo kaip pasiekiama empatija, identifikuojamas tikrasis klientas ir jo problema, kaip generuojamos galimų sprendinių idėjos, kaip jos permastomos, kaip kuriami ir testuojami sprendinių prototipai. Išklausę kiekvieno dizaino mąstysenos etapo studentai, susiskirstę į mažas komandas, turėjo galimybę tuoj pat pritaikyti tai, ką išgirdo: su kuruojančio dėstytojo pagalba sprendė konkrečias praktines užduotis, kurias atsinešė iš savo praktikos darboviečių.

Taikydami „dizaino mąstysenos“ metodiką mokymuose dalyvavę studentai turėjo galimybę ugdyti novatorišką ir savarankišką požiūrį į versle kylančių aktualių problemų sprendimą, pasitelkiant kūrybiškumą ir inovatyvias idėjas.

Mokymų metu taip pat buvo paskelbta, kad trys sėkmingiausiai projektą užbaigę studentai turės galimybę gegužės mėnesį dalyvauti  Graikijoje vyksiančioje baigiamojoje šio projekto konferencijoje.

Dizaino mąstysenos mokymus studentams vedė Ekonominės politikos katedros lektorė Ona Marija Vyšniauskaitė