Gruodžio 15 dieną, VU EVAF vyko susitikimas su Olegu Šurajevu ir VU EVAF Mokslo prodekanu dr. Ignu Zimaičiu. Susitikimo metu pranešėjai pasakojo apie „Vienas K paramos fondo" veiklą, iššūkius teikiant paramą Ukrainai, bendradarbiavimą su Ukrainos kariais ir ko dabar labiausiai reikia ukrainiečiams.

Susitikimo metu pranešėjai renginio dalyvius nustebino nuotoliniu skambučiu su Ukrainos kariu Romanu. Karys pasakojo apie sunkumus fronte, išryškino kontrastą tarp gyvenimo Ukrainoje prieš karą ir karo metu, džiaugėsi jaučiama reikšminga Lietuvos parama ne tik teikiant reikalingas priemones kariams, bet ir ypač dėkojo už tai, kad daugybė moterų ir vaikų iš Ukrainos surado saugų prieglobstį Lietuvoje.  Pranešėjas Ignas Zimaitis akcentavo, kad Lietuvos gyventojų skiriama finansinė parama fondui dažniausiai tampa priemonėmis, kurios Ukrainos kariams suteikia realų pranašumą kovoje prieš okupantų pajėgas. Visos priemonės yra labai svarbios: ar tai būtų moderni optika, rezervinės elektros tiekimo sistemos, ar ryšio priemonės, kurių dėka kariai gali ženkliai sutrumpinti sprendimo priėmimo laiką.

„Vienas K paramos fondas" įsteigtas Olego Šurajevo iniciatyva ir šiuo metu yra nominuotas LRT metų apdovanojimų nominacijoje „Metų pilietinė iniciatyva“ ir „Metų valstybės kūrėjas“. Didžiuojamės, kad šio fondo savanorių komandoje yra ir aktyviai dalyvauja VU EVAF Mokslo prodekanas dr. Ignas Zimaitis. Taip pat, džiaugiamės, kad nors ir gyvename šventiniu šurmuliu, VU EVAF bendruomenė nepamiršta Ukrainos ir toliau stengiasi padėti ukrainiečiams.

web ana