Likus dienai iki istorinės datos - Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslo centrą ir Vilniaus Gedimino Technikos Universitetą sujungė net 800 metrų gyva laisvę švenčiančių žmonių grandinė. Istorinėje akcijoje dalyvavo beveik 700 akademinio miestelio žmonių.

„Saulėtekiu keliu“ pavadina akcija sujungė Saulėtekio slėnio mokslo ir studijų institucijų darbuotojus, studentus į bendrą grandinę, kuri tarytum atkartojo ir priminė 1989 m. Baltijos kelią – vienybės, solidarumo, laisvės ir meilės Lietuvai simbolį.

Šios akcijos tikslas - jauniems žmonėms žadinti meilę Lietuvai, pagarbą istorijai, leisti pasijusti kaip jų tėvai jautėsi per „Baltijos kelią“, tokiu būdu pasakyti „Ačiū, Lietuva“.

Akcijos metu buvo giedamas Lietuvos Respublikos himnas, prie visų akademinių pasatų (VU Gyvybės mokslo centro, VU bibliotekos, VU Teisės, VU Fizikos, VU Ekonomikos ir verslo administravimo bei VU Komunikacijos fakultetų, taip pat VGTU, Saulėtekio slėnio bei VU Verslo mokyklos) buvo keliamos LR trispalvės. Geros nuotaikos nestokoję akcijos dalyviai buvo pasipuošę tautine atributika, rankose plevėsavo vėliavos, žmonės susikibę į gyvą grandinę skandavo „Lietuva, būk laisva“.

„Pilki pastatai, VU fakultetai, Saulėtekio slėnis, VGTU stovi šalia ir žiūri vieni į kitus jau seniai, bet nebūtinai stovi susikabinę už rankų ir nebūtinai stovi greta vienas kito, remdami vienas kitą. Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtos “Saulėtekio kelio” akcijos sukurtas bendrumo jausmas, vienybė, kurią simbolizuoja šimtmetis ir pats faktas, kad Lietuvos mokslo visuomenė yra vieninga, yra labai svarbus. Kai stovi greta vienas kito, kai pamatai vienas kitą iš šono, tada supranti, kiek svarbu susiorganizuoti tokius renginius ir sustot greta, nes jie apjungia ir dėstytojus, ir studentus, ir visuomenę, ir skirtingus universitetus. Tai suteikia stiprybės ir multiplikuoja pojūtį, kad kartu mes galime pasiekti labai daug!“,- apie akciją sako Vilniaus Universiteto ekonomikos ir verslo administravimo dekanė prof.dr. Aida Mačerinskienė.

800 – būtent tiek metrų skiria VU Gyvybės mokslo centrą ir VGTU. Du universitetus sujungusia grandine siekta parodyti tautos ir mokslo įstaigų vienybę, santarvę ir meilę savo šaliai.

„Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirta Saulėtekio kelio akcija, sujungusi visų Saulėtekio miestelio mokslo ir studijų institucijų darbuotojus bei studentus į bendrą gyvą grandinę nuo VU Gyvybės mokslų centro iki Vilniaus Gedimino technikos universiteto, buvo puikus priminimas, kad nors ir priklausome skirtingoms mokslo institucijoms, tiriame ar studijuojame skirtingas mokslo sritis, mes vis tiek siekiame bendrų tikslų ir visi dirbame savo šalies labui. To nepamiršti, manau, yra labai svarbu“, – sakė akcijoje dalyvavęs VGTU mokslo ir inovacijų prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys.

Šventėje dalyvavo 700 – 800 žmonių, tarp jų studentai, dėstytojai, administracijos nariai. Jau netrukus bus galima išvysti dronais filmuotą įspūdingo renginio vaizdo klipą.