Reikšdami palaikymą Ukrainos valstybei bei žmonėms ir reaguodami į pastaruosius įvykius, kviečiame skirti paramą Rusijos valdžios agresiją patiriančiai Ukrainos akademinei bendruomenei.

„Šios nakties žinios – blogiausio scenarijaus išsipildymas. Dabar tarpusavio vienybė bei parama yra itin svarbi. Todėl Vilniaus universitetas solidarizuojasi su Rusijos agresiją patiriančiais Ukrainos žmonėmis ir, išreikšdamas palaikymą, yra pasiryžęs užkirsti kelią galimiems akademinės laisvės, aukštojo mokslo suvaržymams“, – sako Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Vasario 22 d. vakarą Ukrainos vėliavos spalvomis fasadą nušvietęs Vilniaus universitetas ir toliau išreikš palaikymą visuomenės ir verslo, partnerių iniciatyvoms, siekiančioms demokratinių idėjų palaikymo, telkiančioms paramą Ukrainos valstybei ir jos žmonėms.

Universitetas palaiko ir vienija istoriškai artimas Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos tautas ir įsipareigoja skleisti žinią ir atvirai smerkti akademines ir kitas laisves varžančius pažeidimus.

Paramą galima skirti ir bankiniu pavedimu:

Sąskaitos numeris → LT23 7300 0101 7123 1608 (AB „Swedbank“)
Gavėjas → Paramos fondas Vilniaus universiteto fondas ( į/k 304222713)

Plačiau: