Džiaugiamės galėdami pakviesti visus Ekonominės ekspertizės centro mokslo seminarą. Lapkričio 16 d. (ketvirtadienį), 402 auditorijoje ir MS Teams platformoje Živilė Kaminskienė pristatys straipsnį: Fixing our Reflected Failure: Negative In-group Exemplars Promote Healthy Consumer Decision-Making (with Justina Baršytė, Bob M. Fennis, Siegfried Dewitte and Elzė Marija Uždavinytė)

Trumpa seminaro apžvalga

Ankstesniuose tyrimuose atskleista, kad susidūrus su neigiamo elgesio pavyzdžiais gali padidėti noras distancijuotis nuo tikslinės grupės. Seminaro metu bus pristatytas straipsnis, kuriame parodoma, kad savo grupėje susidūrus su neigiamo elgesio pavyzdžiu (t. y., kai matomas nesveikos mitybos pavyzdys) paskatinama sveikesnė mityba per naują, anksčiau netyrinėtą koregavimo procesą. Tyrimo rezultatai atkreipia dėmesį, jog svarbu tai, kieno elgesys yra kaip netinkamas pavyzdys. Konkrečiau, teigiamas tokio neigiamo elgesio poveikis – įsitraukimas į sveikatai palankesnę mitybą – yra ryškesnis, kai neigiamą pavyzdį demonstruoja savos („mes“) grupės narys. Priešingai, nei kad neigiamą pavyzdį demonstruoja išorinės („jie“) grupės narys. Taip pat svarbios ir aplinkybės, kurioms esant priimamas sprendimas dėl savo elgesio. Tyrimo duomenys atskleidė, kad į koreguojantį grupės elgesį vartotojai įsitraukia tuomet, kai jie yra viešose, o ne privačiose situacijose, t. y. svarbus įvaizdžio valdymo kontekstas. Taigi, neigiami savos grupės vartojimo įpročiai gali subtiliai paskatinti vartotojus maitintis sveikiau.

Informacija apie seminarą

• Laikas: lapkričio 16 d. 14:00-15:00 val.
  • Vieta:  402 auditorija ir MS Teams Spauskite čia
  • Pranešėjas: Živilė Kaminskienė, EEC jaunesn.mokslo darbuotoja
  • Straipsnis: Fixing our Reflected Failure: Negative In-group Exemplars Promote Healthy Consumer Decision-Making (with Justina Baršytė, Bob M. Fennis, Siegfried Dewitte and Elzė Marija Uždavinytė)
  • Seminaro kalba: anglų

Seminaras yra atviras visiems – studentams, dėstytojams, mokslininkams. Kviečiame pasisemti žinių!