Studentų ir kolegų mylimiausias VU profesorius Juozas Ruževičius mėgo kartoti: „neskubėk, prieš mus amžinybė“, tačiau pats VU ir tarptautinėje mokslinėje erdvėje skriejo lyg ryški kometa, skatindamas visus pakilti aukščiau kasdienybės, šypsotis, domėtis mus supamo pasaulio kokybe.

Profesorių Juozą amžinybėn lydėsime Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčios Švč. Mergelės Marijos Paguodos koplyčioje šį antradienį (lapkričio 14d.) nuo 15 val. ir trečiadienį (lapkričio 15d.) nuo 9 iki 12 val. Urna bus išnešama lapkričio 15d. 12 val. Ir laidojama Vilniaus Sudervės kapinių kolumbariume.

Sakyti, kad Juozas „dirbo“ VU būtų netikslu – nuo 1971m. jis gyveno universiteto dvasia ir kūrė ją -  vadovavo Kokybės vadybos magistro programos komitetui, buvo aktyvus mokslininkas - parengė daugiau kaip 500 mokslinių straipsnių, 16 mokomųjų knygų. Profesorius skaitė daugiau nei 50 mokslinių pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose, iš jų 8 – kviestiniai pranešimai. Juozas Ruževičius stažavosi ir dirbo kaip kviestinis profesorius Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Belgijos, Ukrainos, Kazachstano, Rumunijos, JAV, Didžiosios Britanijos universitetuose. Rengė ir įgyvendino daugiau nei 20 vadybos srities Europos Sąjungos ir nacionalinių mokslo projektų.

Juozas Ruževičius - įvairių nacionalinių ir tarptautinių organizacijų narys: Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijos garbės narys, Tarptautinės Kokybės profesionalų gildijos tikrasis narys, Europos kokybės mokslų akademijos Mokslo tarybos narys, Tarptautinės prekių mokslo asociacijos IGWT viceprezidentas, vykdomojo komiteto narys ir mokslinis ekspertas, ir kt., kelių mokslo žurnalų vyriausiasis redaktorius ar redkolegijos narys.