Vasario 22 d. Vilniaus Jėzuitų gimnazijoje vyks tarptautinio Erasmus+ projekto „Data Literate: Digital Data Literacy for Education“ (Nr. 2020-1-LT01-KA226-SCH-094766) metu sukurtų rezultatų pristatymas. Daugiau apie renginį rasite čia: Erasmus+ projekto „Skaitmeninis duomenų raštingumas švietimui“ pristatymas - Vilniaus jėzuitų gimnazija (vjg.lt)

Vilniaus universitetas šiame projekte yra koordinuojanti institucija, atsakinga už viso projekto koordinavimą ir jo rezultatus bei metodinę dalį rengiant vadovo mokykloms parengimą.

Projekto idėja kilo COVID-19 pandemijos protrūkio pradžioje, kai mokymosi procesai buvo skubiai perkelti į elektroninę erdvę, tad ne tik universitetų dėstytojai, bet ir vidurinių mokyklų mokytojai turėjo operatyviai prisitaikyti dėstyti mokymo medžiagą virtualiai. Nors pagrindiniai reikalingi mokymo gebėjimai, tokie kaip informacijos pristatymas, paaiškinimas, mokinių poreikių užtikrinimas – turėjo toliau būti taikomi dėstant nuotoliniu būdu, bet globalios pandemijos metu aiškiai išryškėjo duomenų raštingumo kompetencijų mokymo procese poreikis.

„DataLiterate“ projekte buvo ugdomi vidurinių mokyklų mokytojų skaitmeninių duomenų raštingumo gebėjimai ir kompetencijos, taip prisidedant prie bendrosios švietimo kokybės gerinimo bei sukurta skaitmeninių duomenų raštingumo kompetencijų ugdymo programa.

Projekto komanda: Dr. Laimutė Urbšienė (projekto vadovė); Ona Marija Vyšniauskaitė; Daiva Mažeikaitė; dr. Aida Mačerinskienė; dr. Giedrė Dzemydaitė.

Projekto partneriai:

1. Vilniaus Universitetas (koordinuojanti insitucija), Lietuva