Studijų stabdymas, nutraukimas ir atnaujinimas

Studijų stabdymas

Dėl įvairių asmeninių, finansinių ar kitų priežasčių galite stabdyti studijas ar pasiimti akademines atostogas (dėl ligos, vaiko priežiūros). Studijos stabdomos, akademinės atostogos sutiekiamos 1 metų laikotarpiui. Pasibaigus studijų stabdymo laikotarpiui, turėsite parašyti prašymą grąžinti Jus į studijas. To nepadarius, būsite šalinamas iš studentų sąrašų kaip nestudijuojantis.

Studijų nutraukimas

Norėdami nutraukti studijas, turėtumėte per savo e-studentas paskyrą (is.vu.lt) pateikti prašymą konsultacijai dėl studijų nutraukimo, tuomet su Jumis susisieks Jūsų studijų programos koordinatorius (-ė) ir papasakos apie tolesnę eigą.

Nutraukus studijas valstybės nefinansuojamoje vietoje studijų įmoka gali būti grąžinama, tačiau priklausomai nuo to, kada studentas (-ė) nutraukė studijų sutartį, ji gali būti proporcingai mažinama (už kiekvieną praėjusį semestro mėnesį grąžinama studijų įmoka mažinama 20%, daugiau informacijos galite rasti čia Vilniaus universiteto įmokų už studijas mokėjimo, grąžinimo ir išieškojimo tvarkos aprašas).

Studijuojant valstybės finansuojamoje vietoje bakalauro studijų programoje ir nutraukus studijas per pirmąjį semestrą, studijų įmokos grąžinti nereikia, tačiau nutraukus studijas po pirmojo semestro, gali tekti grąžinti Valstybiniam studijų fondui vieno semestro norminės studijų kainos dydžio įmoką.

Studijuojant valstybės finansuojamoje vietoje magistro studijų programoje ir nutraukus studijas bet kuriuo metu, gali tekti grąžinti Valstybiniam studijų fondui vieno semestro norminės studijų kainos dydžio įmoką. Daugiau informacijos galite rasti čia https://vsf.lrv.lt/lt/studentams/krepselio-grazinimas.

Studijų atnaujinimas

Studijų atnaujinimas – grįžimas į studijas po jų nutraukimo. Asmenys, atnaujinantys studijas, priimami tik į valstybės nefinansuojamas vietas.

Studijos atnaujinamos nuo semestro pradžios, pateikus prašymą kamieninio akademinio padalinio vadovui ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki naujo studijų semestro pradžios. Dėl programos pasikeitimo susidariusius skirtumus (ne daugiau kaip 15 kreditų) leidžiama likviduoti per 1 metus nuo studijų atnaujinimo. Šie skirtumai akademinėmis skolomis nelaikomi.