Ekonominės politikos katedra

Ekonominės politikos katedra (vedėjas doc. A. Rimka) veikė nuo pat 1930 m., kai Kauno universiteto Teisių fakultete buvo įteisintas Ekonomikos skyrius. 1940 m. Vilniaus universitete įkūrus Ekonomikos mokslų fakultetą, buvo įsteigta Ekonominės ir socialinės politikos katedra (vedėjas doc. J. Bučas).

Po karo Ekonomikos mokslų fakultete kūrėsi daug smulkių katedrų, taip pat ir Pramonės ekonomikos katedra. 1946 m. ji su kitomis trimis buvo sujungta į Liaudies ūkio ekonomikos katedrą. Daugėjant studentų ir dėstytojų, Liaudies ūkio ekonomikos katedra buvo suskaidyta, o 1965 m. vėl atkurta Pramonės ekonomikos katedra. Keičiantis ekonominei sistemai, kito ir studijų turinys, dėstomų dalykų pobūdis, tad katedrai reikėjo jos veiklą atitinkančio pavadinimo. 1991 m. katedra pavadinama Gamybos ekonomikos katedra (vedėjas doc. S. Imbrasas), o nuo 1992 m. rugsėjo – Visuomenės ūkio katedra (vedėjai: 1992–1993 m. doc. T. Chomentauskas, nuo 1993 m. rugsėjo – doc. B. Galinienė).

Nuo 2001 m. prie Visuomenės ūkio katedros prijungus buvusią Tarptautinių ekonominių santykių katedrą, pasikeitė ir katedros pavadinimas, ir sudėtis – šiuo metu ji vadinama Ekonominės politikos katedra, kuriai iki 2014 m. vadovavo prof. dr. B. Galinienė.

Nuo 2014 m. Ekonominės politikos katedrai vadovauja prof. dr. A. Miškinis.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos