Ar žinote, kad vasario 11 d. minima tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena? Šią dieną 2015 m. Jungtinės Tautos Generalinėje asamblėjoje priėmė rezoliuciją, kurios tikslas – užtikrinti lygiateisišką moterų dalyvavimą moksle bei didinti moterų įsitraukimą į mokslines veiklas.

2022 m. „Eurostat“ duomenimis, 2020 m. ES dirbo beveik 6,6 mln. moterų mokslininkių ir inžinierių – 254,5 tūkst. daugiau nei 2019 m. Galime tik didžiuotis tuo, kad Lietuva ir toliau pirmauja ES valstybėse pagal moterų, dirbančių moksle bei technologijose, skaičių – 63,7%. Antroje vietoje – Latvija (62,9%), toliau – Šiaurės rytų Bulgarija (60,4%), Azorų salos (59,6%), Estija (59,5%)).

Šiuo metu iš visų VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete dirbančių mokslininkų, moterys sudaro 47% (viso fakultete šiuo metu dirbančių mokslo darbuotojų skaičius – 51). Ir nors pagal moterų karjeros pasiekimus Lietuva vis dar atsilieka nuo ES narių, fakulteto statistika džiugina ir čia: „Šiuo metu fakultete dirba 7 profesoriai vyrai ir net 10 profesorių moterų.“ – skaičiuoja mokslo prodekanas dr. Ignas Zimaitis.

Visgi, norint užtikrinti, kad jaunosios mokslininkės turėtų tas pačias galimybes sėkmingai mokslinei karjerai kaip ir vyrai, svarbu koncentruotis ne į lyčių kvotas, bet keisti požiūrį: kurti palankią aplinką ir sąlygas kiekvienam žmogui bei siekti akademinės bendruomenės paramos ir supratingumo, – teigia fakulteto dekanė prof. dr. Aida Mačerinskienė.  „Jau niekam nėra naujiena, kad Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete galime sudaryti sąlygas administracijos darbuotojams ir darbuotojoms derinti kontaktinį darbą su nuotoliniu. Taip pat aktyviai ieškome kitų būdų, siekdami sudaryti dar geresnes sąlygas mūsų akademikams ir akademikėms, todėl studijas organizuojame ir kontaktu, ir nuotoliu, ir hibridiniu būdais. Kita vertus, ekonomikos ar vadybos mokslai yra labai palankūs moterims, juose yra daug vietos pasireikšti įgimtiems moterų privalumams.“

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos