Nuoširdžiai sveikiname Dianą Bachtijevą sėkmingai apgynus disertaciją „Įmonių socialinės atsakomybės įtaka manipuliacinės apskaitos taikymui” vadybos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Mokslinė vadovė – prof. dr. Rasa Subačienė.

Mokslinė konsultantė – doc. dr. Daiva Tamulevičienė.

Kiek finansų apskaitoje gali būti laisvės ir erdvės kūrybiškumui? Kada baigiasi kūrybinė ir prasideda manipuliacinė apskaita? Pasak vadybos mokslų daktarės Dianos Bachtijevos, Lietuvių literatūroje apskaitos manipuliacijoms, kuomet pasinaudojama apskaitos standartų lankstumu, įvardinti naudojamas terminas „kūrybinė apskaita“ yra klaidinantis ir neatitinka manipuliacijų reiškinio prasmės. Taip pat, savo disertacijoje ekspertė nurodo, kad Įmonės, savanoriškai prisiėmusios socialinę atsakomybę, vadovaujasi vertybine sistema ne tik puoselėdamos santykius su suinteresuotomis šalimis, bet ir tvarkydamos įmonės apskaitą. Todėl socialiai atsakingos įmonės yra mažiau linkusios į apskaitos manipuliacijas, net jei tokios manipuliacijos yra padaromos nepažeidžiant apskaitą reglamentuojančių teisės aktų.

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

• dr. Rasa Kanapickienė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, vadyba – S 003),
  • dr. Dalia Daujotaitė (Mykolo Romerio universitetas, socialiniai mokslai, vadyba – S 003),
  • dr. Aida Mačerinskienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, vadyba – S 003),
  • dr. Iveta Mietule (Rėzeknės technologijų akademija, Latvija, socialiniai mokslai, vadyba – S 003),
  • dr. Kristina Rudžionienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, vadyba – S 003).