Džiaugiamės galėdami pakviesti visus į Kiekybinių metodų ir modeliavimo katedros mokslo seminarą. Lapkričio 30 d. (ketvirtadienį), VU TechHub konferencijų salėje Algirdas Bartkus pristatys temą: „The Estimation of Traditional Phillips Curve“. 

Jau daugiau nei keletą dešimtmečių dauguma empirinių Phillipso kreivės vertinimų yra atliekami naudojant Neokeinsistinę šios kreivės versiją. Calvo kainodaros modeliu paremta šios kreivės formuluotė turi tvirtą mikroekonominį pagrindimą ir puikiai pasitvirtino analizuojant kainų lipnumą; nepaisant to ši formuluotė nėra be trūkumą. Pagrindinis Neokeinsistinės Phillipso kreivės trūkumas yra tas, kad ji neturi tiesioginių sąsajų su darbo rinkos sąlygomis ir joje vykstančiais pokyčiais. Poreikis įtraukti darbo rinkos sąlygas kyla iš kartas nuo karto fiksuojamų atvejų kai visuminės gamybos augimo tempai sumažėja ar net tampa neigiami, išliekant tam pačiam užimtumo lygiui ar net jam išaugant. Savo ruožtu tai reiškia, kad nepaisant sąstingio gamybos apimtyse spaudimas infliacijai nesumažės. Šiuo straipsniu siekiama užpildyti spragą ekonominėje literatūroje ir pateikti mikroekonominį tradicinės Phillipso kreivės pagrindimą, susiejantį makroekonominėje plotmėje fiksuojamus infliacinius procesus su įmonių ir darbuotojų sprendimais darbo rinkoje. 

 

Informacija apie seminarą 

  • Laikas: lapkričio 30 d. 14:00-15:00 val. 
  • Vieta: 402 auditorija ir MS Teams čia
  • Pranešėjas: Doc.dr. Algirdas Bartkus, KMMK vedėjas 
  • Tema: „The Estimation of Traditional Phillips Curve“ 
  • Seminaro kalba: anglų 

Seminaras yra atviras visiems – studentams, dėstytojams, mokslininkams. Kviečiame pasisemti žinių!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos