Siūlome naujus duomenų momentus, kuriais remiantis galima įvertinti gyvenimo ciklo metu vykstančių darbuotojų srautų tarp užimtumo, nedarbo ir pasitraukimo iš darbo jėgos vaidmenį formuojant bendrojo užimtumo skirtumus tarp šalių.

Po to parodome, kad tinkamai išplėsta Diamond-Mortensen-Pissarides modelio versija gali gerai atspindėti šiuos duomenų momentus. Šiam rezultatui gauti svarbūs du modelio bruožai: darbuotojo ir darbdavio suderinamumo kokybės heterogeniškumas ir endogeninis darbo paieškos intensyvumas. Nagrinėjame šio modelio poveikį užimtumo dispersijos šaltiniams didžiausiose Europos šalyse, įvertindami veiksnių, susijusių su i) gamybos technologijomis, ii) darbo paieška ir iii) ekonomine politika, indėlį. Užimtumo dispersijos tarp šalių šaltiniai skirtingose amžiaus grupėse labai skiriasi. Technologiniai veiksniai lemia didžiąją dalį jaunimo ir vyresnio amžiaus darbuotojų užimtumo dispersijos, o vyresnio amžiaus asmenų užimtumo skirtumus labiausiai lemia darbo paieškos ir viešosios politikos skirtumai tarp šalių.

• Laikas: spalio 5 d. 14.00-15.00 val.
  • Vieta: VU TechHub auditorija (40) (NB: seminaras vyks gyvai ir nebus transliuojamas internetu)
  • Pranešėjas: Linas Tarasonis, LB tyrimų centro vyr. ekonomistas, EEC direktorius
  • Tema: „Life-cycle Worker Flows and Cross-country Differences in Aggregate Employment“ (daugiau informacijos apačioje)
  • Seminaro kalba: anglų