Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į spalio 26 d., ketvirtadienį, nuotoliu vyksiantį Kiekybinių metodų ir modeliavimo katedros mokslo seminarą. Seminaro metu Tomas Baležentis pristatys temą: "Devising evidence-based strategies for progress towards zero-carbon energy at the country level: The by-production approach?"

Tvarių energetikos sistemų kūrimas yra labai svarbus ekonomikos augimui ir klimato kaitos švelninimui. Šiame tyrime siūlomas neparametrinis metodas, pagrįstas gretutinės gamybos technologija, apimančia ekonomines ir aplinkosaugos subtechnologijas. Atliekant analizę atsižvelgiama į atsinaujinančiąją ir iškastinę energiją. Šis metodas leidžia nustatyti svarbiausias energetikos plėtros strategijas valstybės lygmeniu. Nagrinėjame 42 EBPO, B(R)ICS ir ASEAN šalis. Rezultatai rodo, kad daugumai valstybių (23), siekiant užtikrinti tvarią energetikos plėtrą, reikia išnaudoti ir energijos intensyvumo, ir anglies dioksido koeficiento (energijos struktūros) poveikį, tačiau keturioms valstybėms taip pat reikia didinti atsinaujinančiosios energijos naudojimą, kad būtų užtikrintas ekonomikos augimas. 1990-2018 m. atrinktose šalyse stebimas anglies dvideginio emisijos šešėlinės kainos augimas. Tai rodo, kad energijos transformavimo poveikis aplinkai mažėja. Šio tyrimo rezultatai suteikia papildomų gairių priimant veiksmingas į rinką orientuotas politikos priemones energetikos sektoriuje.

Informacija apie paskaitą

• Laikas: spalio 26 d. 16:00-17:00 val.
  • Vieta: MS Teams Čia
  • Pranešėjas: Prof. Tomas Baležentis, KMMK vyr.mokslo darbuotojas
  • Tema: "Devising evidence-based strategies for progress towards zero-carbon energy at the country level: The by-production approach?"
  • Seminaro kalba: anglų

Seminaras yra atviras visiems – studentams, dėstytojams, mokslininkams. Kviečiame pasisemti žinių!