Birželio 7 d. Vilniaus Universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete vyko konferencija „Infliacija, darbo užmokestis ir jų poveikis konkurencingumui Lietuvoje“, kurios metu Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus, Lietuvos Respublikos finansų ministrė Gintarė Skaistė, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadovas Borja Gracia diskutavo apie svarbiausius pastarojo meto ekonominius pokyčius Lietuvoje ir juos lemiančius veiksnius.

Borja Gracia nuo 2017 m. antrojo pusmečio vadovauja TVF misijai Lietuvoje. Dabartinė misija, kuri baigiasi birželio 12 d., yra penktoji ir paskutinė jo misija Lietuvoje.

Panelinės diskusijos metu buvo aptarta infliacija ir jos neigiamas poveikis vartojimui, pinigų politikos griežtinimas ir jo poveikis išorės paklausai ir investicijoms, pastarojo meto gamybos sektoriaus sulėtėjimas bei mažėjantis aktyvumas darbo rinkoje. Nepaisant pastarojo meto neigiamų tendencijų, diskusijos dalyviai išreiškė lūkestį, jog Lietuvos ekonomika įveiks šiuos iššūkius ir artimiausiu metu grįš į augimo kelią.

Konferencijos pranešėjai taip pat palietė darbo užmokesčio ir kainų spiralės klausimą, kuris tapo įprastu ekonomikos analitikų ir ekonominės politikos formuotojų argumentu, kai kalbama apie grėsmes ekonomikai 2023 m. pradžioje. TVF misijos vadovas bei LB valdybos pirmininkas pritarė, kad šiuo metu darbo užmokesčio ir kainų spiralės nematome ir nesitiki jos pamatyti artimiausiu metu, kadangi darbo užmokesčio augimo tempas vis dar iš esmės atitinka stebimą nedarbo lygį ir įtampas darbo rinkos pokyčiuose bei numatomą minimalaus darbo užmokesčio didinimo poveikį.

Dėkojame dalyviams ir pranešėjams!

Daugiau nuotraukų iš konferencijos rasite žemiau.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos