Pasirenkamieji, BUS dalykai ir gretutinės studijos

Pasirenkamieji dalykai

VU studijų informacinėje sistemoje turite užsiregistruoti į kito semestro pasirenkamuosius studijų dalykus semestro pabaigoje: pavasario semestrui – iki gruodžio 15 d., rudens semestrui – iki gegužės 15 d. Jei esate pirmojo semestro studentas – į pasirenkamuosius dalykus privalote registruotis per pirmas dvi semestro savaites.

Taip pat turite teisę išsiregistruoti iš pasirinktų studijų dalykų ir vietoje jų pasirinkti kitus studijų dalykus, bet ne vėliau kaip per dvi prasidėjusio semestro savaites.

Bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykai

Jei BUS dalykas numatytas rudens semestre – registracija prasideda gegužės mėn. pirmomis dienomis ir vyksta iki gegužės 15 d. Papildoma registracija vyksta rugsėjo mėn. pirmas dvi savaites.

Jei BUS dalykas numatytas pavasario semestre – registracija prasideda gruodžio mėn. pirmomis dienomis ir vyksta iki gruodžio 15 d. Papildoma registracija vyksta vasario mėn. pirmas dvi savaites.

Apie tikslią registracijos pradžios datą informuojama elektroniniu pranešimu, siunčiamu VU studento el. pašto adresu. Kiekvienam semestrui sudaromas naujas BUS dalykų sąrašas, pateikiamas BUS tinklapyje.

Svarbu: negalima rinktis BUS dalyko, kurio pavadinimas sutampa su studijuojamoje programoje esančiais privalomaisiais ar pasirenkamaisiais dalykais.

Gretutinės studijos

Gretutinės krypties (šakos) studijos (gretutinė studijų programa) – pirmosios pakopos studijų programos dalis, kurią sudaro privalomieji ir (ar) studento pasirenkami kitos studijų krypties dalykai (moduliai). Kitos studijų krypties gretutinė studijų programa paprastai yra 60 kreditų apimties.

Daugiau informacijos apie gretutines studijas >>