DSC 7056 copy(Papildyta) Šiandien prasidėjo dvi dienas truksiantis trečiasis kasmetinis ekonomistų vasaros susitikimas "Annual Summer Meeting of Economists in Vilnius". Susitikimą - konferenciją organizuoja Vilniaus universitetas kartu su Lietuvos banku skatindami ekonominius tyrimus. Susitikime diskutuojama įvairiomis ekonomikos, finansų bei verslo temomis. Tai puiki darbų pradžia ir tąsa po praėjusią savaitę pasirašytos VU ir LB bendradarbiavimo sutarties.

Pasirašydami bendradarbiavimo sutartį VU ir LB sutarė kartu vykdyti bendrus mokslinius projektus, rengti bendrus seminarus, konferencijas, mokslo publikacijas, keistis gerąja mokymo, praktinės ir mokslinės veiklos patirtimi bankininkystės ir finansų srityse. Siekdamos šių tikslų, šalys numato konsultuotis, teikti viena kitai metodinę bei praktinę pagalbą, skatinti specialistų mainus ir atstovų dalyvavimą mokslinėse konferencijose, seminaruose ir kituose renginiuose, kuriuose aptariami abiem šalims aktualūs šalies ekonomikos ir finansų srities klausimai. „Ekonomikos fakultetas su Lietuvos banku bendradarbiauja jau ilgus metus: banko specialistai yra dėstę fakultete, o mūsų studentai kasmet noriai renkasi atlikti profesinę praktiką Lietuvos banke. Labai džiugu, kad ši nauja sutartis leis mums dar glaudžiau bendradarbiauti ypač mokslinių tyrimų srityje. Tikimės, kad pavyks sėkmingai išplėsti bendradarbiavimo sritis ir pasiekti gerų rezultatų“, – teigė Ekonomikos fakulteto dekanas prof. dr. Jonas Martinavičius.

Garsaus Australijos mokslininko patarimai

Vakar susitikimas prasidėjo doktorantų susibūrimu prof. Rono Masulio seminarui “Sėkmingų tyrimų strategijos”. Profesorius iš Australijos pasidalijo savo puikia patirtimi rengiant tyrimus ir ruošiant publikacijas. Jo praktiniai patarimai susirinkusiems doktorantams leido iš šalies pažvelgti į savo darbus ir atrasti naujų galimybių, kaip juos patobulinti. Profesorius patarė tyrimų temų ieškoti nuolat, net ir skaitant populiariąją ekonomikos spaudą. Anot jo, reiktų visas į galvą šaunančias galimas temas užsirašyti ir po pertraukos naujai apsvarstyti, nes po ketverių metų disertacijos rengimo suprasti, kad tema ir tyrimas nekoks, būtų nelabai gerai, todėl itin svarbu pasirinkti gerą stiprią temą. Pagrindiniai profesoriaus patarimai sėkmingam tyrimui:

- sekite geriausiomis tyrimų praktikomis, naudokitės geriausiais statistikos metodais, nagrinėkite naujausią literatūrą;

- kritiškai įvertinkite ar keliate svarbų ekonominį klausimą;

- gerai išnagrinėkite ankstesnius pasirinktos srities tyrimus;

- gerai išmanykite modelį, kuriuo remsitės; turėkite tvirtus logiškus ekonominius argumentus ir venkite didelių loginių šuolių;

- naudokite tiksliausius ir išsamiausius duomenis, kokius tik galite pasiekti.

Profesorius taip pat akcentavo, kad jaunieji mokslininkai turėtų stengtis palaikyti kuo daugiau ryšių su kitais mokslininkais, kurso draugais, dėstytojais ir t.t. Tokie ryšiai ateityje gali padėti lengviau pasiekti sunkiai prieinamus duomenis, taip pat surasti bendraautorių. Anot prof. R.Masulio, tinkamai pasirinktas bendraautorius gali lemti žymiai geresnį ir greičiau atliktą tyrimą.

Prof. Ronaldo Masiulio praktiniai patarimai išties naudingi ir paremti puikia ilgamete patirtimi, kuri Australijoje Naujojo Pietų Velso universitete yra įvertinta Scientia profesoriaus kategorija. Toks įvertinimas suteikiamas mokslininkams, kurie ypatingai daug dirba tyrimų srityje. Prof. R.Masiulio paskelbti tyrimai apima investicinės bankininkystės, rizikos kapitalo, tarptautinių finansų, privataus kapitalo, teisės ir ekonomikos, bendrovės valdymo, kaip antai susijungimai ir įsigijimai, valdybų, nuosavybės struktūros ir verslo grupių bei kitose srityse. Jo publikacijų sąraše 37 recenzuoti straipsniai geriausiuose akademiniuose finansų, ekonomikos, buhalterinės apskaitos, teisės ir statistikos žurnaluose, įskaitant 26 straipsnius patekusius į tokių žurnalų top ketvertuką. Prof. R.Masiulis turi vieną aukščiausių reitingų Ramiojo vandenyno baseine finansų ekonomistų požiūriu pagal publikacijų ir citatų skaičių geriausiuose akademiniuose leidiniuose. Jis laimėjo daug mokslinių tyrimų apdovanojimų, taip pat įtrauktas į produktyviausių autorių šimtuką finansų srityje per pastaruosius 50 metų.

Vasaros susitikime – mokslininkai iš viso pasaulio

Lietuvių kilmės mokslininkai į konferenciją buvo sukviesti iš viso pasaulio: Švedijos, Australijos, Austrijos, Italijos, Honkongo, Kanados, Norvegijos, Prancūzijos, Vokietijos, JAV bei žinoma Lietuvos. Juos susirinkusius sveikino VU l.e.p. rektorius prof.habil. dr. Jūras Banys, Lietuvos banko valdybos narys dr. Marius Jurgilas bei VU Ekonomikos fakulteto dekanas prof. Jonas Martinavičius.

VU l.e.p. rektorius prof.habil.dr. J.Banys sveikinimo kalboje prisipažino, kad jis nors ir fizikas, bet puikiai supranta, kad vis dėlto ekonomika yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, todėl jis viliasi, kad trečius metus rengiamas ekonomistų vasaros susitikimas jau nebe atsitiktinumas, o tradicija. Rektorius pasidžiaugė ir prieš savaitę pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi su Lietuvos banku bei kvietė jaunuosius mokslininkus būtų ypač aktyviais, daryti  naudingus tyrimus, kurių rezultatai būtų aktualūs ne tik mokslui, LB, bet ir Lietuvos valdžiai, nes nieko nėra šauniau, kai darbai padeda gerinti visų žmonių gyvenimą. Taip pat priminė, kad vykdant bendradarbiavimą su LB šiuo metu yra sukurtos trys mokslinkų tyrėjų pozicijos, kurias ir kviečiami užimti jaunieji mokslininkai. Rektoriui antrino ir LB valdybos narys dr. M. Jurgilas kviesdamas mokslininkus būtų aktyvius, reprezentuojant Lietuvą, nes kolkas Lietuvos vardas dar nėra žinomas tarp pasaulio ekonomistų. Tokiai situacijai pritaręs EF dekanas prof. J. Martinavičius pasidžiaugė, kad EF vis dėlto studijuoja vieni stipriausių ir geriausių Lietuvos  moksleivių, kurie yra daug žadanti ateitis.

Susitikime buvo diskutuojama įvairiomis ekonomikos, finansų bei verslo temomis. Lietuviai (ir ne tik) mokslininkai pasklidę po visą pasaulį į susitikimą atvežė pačių įvairių idėjų bei tyrimų rezultatų – buvo pristatyta 16 pranešimų. Išsami susitikimo programa http://meeting2014.econ.lt/program

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies. More information