Pradžia: 2022-06-16 16:00
Pabaiga: 2022-06-16 18:30

Vilniaus universitetas (VU) visus inovacijų entuziastus kviečia į naujos Technologijų uosto (Tech Hub) startuolių bendradarbystės erdvės atidarymo šventę. Tikimasi, kad patalpos taps verslo ir inovatyvių idėjų inkubatoriumi, kuriame studentai ir kiti norintys savo idėjas paversti verslu galėtų ne tik naudotis darbo vietomis, bet ir dalyvauti organizuojamuose hakatonuose, konferencijose, praktinėse dirbtuvėse.

„Tech Hub erdvės tikslas – paskatinti startuolių kūrimą ir inovacijų plėtrą universitete. Džiaugiamės, kad šios veikloms vykdyti nuo šiol turėsime tam pritaikytas patalpas, kuriose startuoliai ir kiti inovatoriai galės burtis, dalintis gerosiomis patirtimis ir kurti pridėtinę vertę Lietuvos verslo ekosistemoje”,sako TechHub startuolių pre-akceleratoriaus vadovas, VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto partnerysčių prodekanas Gediminas Rumšas.

Idėja sukurti tokią erdvę kilo prieš maždaug ketverius metus. Tuo metu buvo pradėta vystyti ir startuolių pre-akceleravimo programos idėja. Jau beveik dvejus metus VU Technologijų uostas kartu su Inovacijų agentūra (seniau – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA)) vykdo pre-akceleratorių – trijų mėnesių trukmės intensyvius mokymus startuoliams ir norintiems juos įkurti.

Iki šiol programą baigė 110 startuolių iš Lietuvos ir užsienio, dar 20 joje dalyvauja šiuo metu. Per dvejus metus suorganizuoti  iš viso 6 pre-akceleratoriaus ciklai. Programoje dalyvaujančias komandas sudaro daugiau nei 300 žmonių. Startuoliai iki šiol jau pritraukė daugiau nei 5mln. Eur investicijų, dalis jų dalyvavo akceleravimo programose užsienyje, gavo finansavimą iš įvairių ES paramos priemonių, privačių investuotojų, verslo angelų.

Geriausius pre-akceleratoriuje dalyvavusius startuolius galėsite išvysti ir renginyje vyksiančiose prisistatymo kovose (angl. Pitch Battle). 8 komandos (Benme, IMINT.AI, StackFlows, MOKOSI, Bbright, Qrtido, Seqvision, Curtains Calculator) rungsis dėl geriausio Tech Hub startuolio titulo, juos vertins ir laimėtojus išrinks patyrusi investuotojų ir inovacijų ekspertų komisija. Taip pat renginio metu dalyviai bus kveičiami dalyvauti diskusijoje apie universiteto reikšmę startuolių ekosistemoje.

Iki šiol Tech Hub pre-akceleratoriaus programos užsiėmimai daugiausia vyko nuotoliniu būdu arba kitose universiteto patalpose. Planuojama, kad patalpomis startuolio reikmėms laisvai galės naudotis visi programos dalyviai. Turintys inovatyvių idėjų asmenys ir startuoliai registruotis į kitą pre-akceleratoriaus ciklą bus kviečiami 2022m. rudenį.

Renginys vyks birželio 16 dieną, 16 val. Saulėtekio al. 9, 2-ajame VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto aukšte (VU Tech Hub patalpose). Privaloma registracija iki birželio 10 dienos forms.gle/EUPuxxY719uNJmDZ9.