Pradžia: 2022-05-31 14:00
Pabaiga: 2022-05-31 15:30

Gerbiami kolegos,

Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į gegužės 31 d. 14:00-15:30 val. vyksiantį Ekonominės politikos katedros rengiamą nuotolinį mokslinį seminarą. Jo metu dr. Rima Rubčinskaitė pristatys temą „Do spatial factors matter for the sectoral labour market dynamics in the Baltic States“.

Data ir laikas: gegužės 31 d.14:00-15:30 val.

Seminaro tema„Do spatial factors matter for the sectoral labour market dynamics in the Baltic States“

Vieta: MS Teams platformoje (spauskite čia)

Pranešėja: asist. dr. Rima Rubčinskaitė

Moderatorė: doc.dr. Agnė Laužadytė-Tutlienė

Renginio kalba:anglų k.

Dear colleagues,

We are pleased to invite you to the online research seminar organized by the Department of Economic Policy which will be held on 31 May, 14:00-15:30 in MS Teams platform. Dr. Rima Rubčinskaitė will present the topic Do spatial factors matter for the sectoral labour market dynamics in the Baltic States“.

Date and time:  31 May, 2022, 14:00-15.30

Venue: MS Teams platform (Click here to join)

Title: “Do spatial factors matter for the sectoral labour market dynamics in the Baltic States“

Speaker: asist. dr. Rima Rubčinskaitė