Pradžia: 2019-04-03 17:30
Pabaiga: 2019-04-03 19:00

Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Valstybingumo erdvė, II a.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centras kviečia kartu ieškoti atsakymų viešoje paskaitoje „Holizmas – išsigelbėjimo paradigma Lietuvai ir Europos Sąjungai“. Pranešėjas – knygos „Antiekonomika“ autorius, Vilniaus universiteto ekonomikos profesorius Povilas Gylys.

Paskaitoje bus plėtojamas unikalus pokalbis apie sisteminę krizę Lietuvoje ir Europoje, apie tėvynės ir Europos civilizacijos išsaugojimo galimybes. Bus aptarta ekonomikos krizės samprata, neoliberalizmo ir antiekonomikos santykis, rinkos fundamentalizmo ir marksistinio (socialinio) fundamentalizmo panašumai bei skirtumai, išryškintos sąlygos, kuriomis valstybė tampa ekonominiu, o krizė – sisteminiu blogiu. Pranešėjas apžvelgs politinę ir ekonominę padėtį Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES), bendrojo gėrio ir blogio santykį, pateiks įžvalgų, kodėl baziniuose ekonomikos vadovėliuose nekalbama apie šešėlinę ekonomiką ir korupciją.

Daugiau informacijos >>