Prof. Firat Demir (Oklahomos universitetas) neseniai baigė vizituojančio profesoriaus programą pagal Fulbright stipendiją Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete. Fulbright stipendija tai JAV finansuojama stipendija, kuria pasinaudojus galima išvažiuoti į stažuotę visame pasaulyje, t.y. mokslininkai gali atvykti tiek į VU EVAF, tiek VU EVAF mokslininkai gali aplankyti kitas mokymo įstaigas.

Nors Covid-19 pandemija sutrumpino ir atidėjo šį vizitą, profesorius VU praleido ypač produktyvius 5 mėnesius (2022 m. pavasario semestrą), paskelbė keletą straipsnių ir pradėjo keletą naujų mokslinių tyrimų projektų. Esame dėkingi profesoriui F. Demirui už sėkmingą bendradarbiavimą ir dalijamės prof. F. Demir ir docentės G. Dzemydaitės grįžtamuoju ryšiu apie vizitą VU EVAF:

Prof. F. Demir:

“Mano vizitas buvo itin naudingas susipažįstant su kolegomis ir bendraujant su puikiais bakalauro ir magistrantūros studentais. Moksliniai seminarai buvo labai originalūs ir nepaisant apribotų galimybių gyvam bendravimui, internete vykę susitikimai buvo labai produktyvūs. Esu ypač dėkingas mane priėmusiems prof. A. Miškiniui ir docentei G. Dzemydaitei, kurie visada labai padėjo, įskaitant Fulbright paraiškos teikimo procesą. Tikiuosi, kad VU dėstytojai ir studentai taip pat apsvarstys galimybę teikti paraiškas Fulbright vizitui į JAV.

Kalbant apie Vilnių, tai puikus miestas atvykstantiems mokslininkams. Man ypač patiko ilgi pasivaikščiojimai šaltais žiemos mėnesiais. Pavasarį džiugino gėlės ir žydintys medžiai. Kultūrinis gyvenimas ir koncertai turėtų būti kiekvieno šio miesto lankytojo privalomų renginių sąraše.  Taip pat, turėčiau pridurti, kad Vilnius yra labai saugus miestas, daug saugesnis nei dauguma miestų, kuriuose lankiausi ar gyvenau Europoje ar JAV per pastaruosius 20 metų.

Mano apsilankymo metu buvo daug išorinių iššūkių, įskaitant pandemiją ir didėjantį užsikrėtimų skaičių, taip pat žiaurią Rusijos invaziją į Ukrainą. Mano laimei, VU ir kolegos fakultete buvo labai paslaugūs ir šie įvykiai per daug nesutrukdė mano mokslinių tyrimų projektams, išskyrus pasikeitusius dėstymo tvarkaraščius ir platformas. Apmaudu, kad dėl Covid-19 pandemijos mano vizito trukmė sutrumpėjo ir kartu negalėjo vykti mano šeima. Tačiau apskritai šiuos penkis mėnesius praleidau labai produktyviai ir nekantrauju artimiausiu metu vėl apsilankyti VU."

Dr. G. Dzemydaitė:

“Prof. Firatas Demiras yra pripažintas vystymosi ekonomikos ir tarptautinės ekonomikos tyrėjas. Jo vizitas buvo labai vertingas įvairiais aspektais: tinklo kūrimo, dalijimosi įvairia patirtimi ir mokymosi vieniems iš kitų. Profesorių kvietėme į įvairius mūsų katedros renginius. Jis skaitė pranešimus, dalyvavo mūsų moksliniuose seminaruose, kartu suteikdamas vertingų atsiliepimų mokslinių tyrimų plėtrai, skaitė kviestines paskaitas studentams, taip pat turėjome įvairių formalių ir mažiau formalių susitikimų, kuriuose dalijomės patirtimi. Apskritai esame labai dėkingi už šį vizitą ir tikimės bendradarbiavimo ateityje. Taip pat tikimės, kad ir kiti mokslininkai, kurie ieškos Fulbright vietos Europoje, pasirinks mūsų universitetą.”

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos