Lindos D. Hollebeek straipsnis – aukščiausio lygio moksliniame žurnale „Journal of the Academy of Marketing Science“

Džiaugiamės, galėdami pasidalinti naujiena, kad VU EVAF vyr. mokslo darbuotojos L. D. Hollebeek straipsnis kartu su bendraautoriais paskelbtas ypatingai aukšto lygio (AJG 4* lygmuo) moksliniame žurnale „Social Science & Medicine“. Tai ypatingai svarbus įvykis, kadangi tai antroji tokio lygio publikacija fakulteto istorijoje.

„Straipsnyje kliento kelionės (angl. customer journey) sąvoka, kuri yra aktuali rinkodaros tyrimų tema, išplečiama iki suinteresuotų šalių kelionės (angl. stakeholder journey; SJ). SJ pripažįstama, kad bet kuri suinteresuotoji šalis keliauja su savo vaidmeniu susijusią kelionę ir kad skirtingų suinteresuotųjų šalių kelionės gali persikirsti ir būti tarpusavyje susijusios.“ – straipsnio aktualumą komentuoja Linda D.Hollebeek.

Kadangi suinteresuotų šalių kelionės idėja yra nauja, o rinkodaros srityje praktiškai nebuvo jokių publikacijų šia tema, tyrimo tikslams pasiekti buvo pasirinktas konceptualus požiūris. „Naudojomės tarpusavio priklausomybės teorija, kad ištirtume skirtingų suinteresuotųjų šalių kelionių tarpusavio priklausomybę ir galimą jų sąveiką bei susikirtimus.“ – priduria Linda.
Taip pat Linda D.Hollebeek teigia, kad straipsnio išvados yra reikšmingos mokslo bendruomenei: „pagrindinės išvados yra susijusios su mūsų SJ konceptualizacija, parodančios, kaip suinteresuotųjų šalių dalyvavimas lemia SJ pagrįstą suinteresuotųjų šalių patirtį, ir nurodančios, kaip SJ sukuria pridėtinę vertę įmonėms (pvz., pagerina santykius su suinteresuotosiomis šalimis).“

Straipsnio bendraautoriai V. Kumar (St. John’s University, USA), R. K. Srivastava (Indian School of Business, Hyderabad, India) ir M. K. Clark (University of Reading, Henley-on-Thames, UK)
Hollebeek, L. D., Kumar, V., Srivastava, R. K., & Clark, M. K. (2022). Moving the stakeholder journey forward. Journal of the Academy of Marketing Science, 1-27.

Nuorodą į straipsnį: https://link.springer.com/article/10.1007/s11747-022-00878-3

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos