Ekonomikos studijų programos, pirmo kurso studentams vyko atvira paskaita „Finansinis auditas. Finansininkas, auditorius, vadovas - kas sieja šias profesijas ir kiekvienos profesijos nauda ir prasmė“. Paskaitoje dalyvavo VU EVAF socialinių partnerių įmonės EY atstovas - Andrius Jurelė, kuris yra atitikties ir atskaitomybės paslaugų partneris Lietuvoje. A. Jurelės kuruojamos veiklos sritys - gyvybės mokslų ir finansinių technologijų („FinTech“) sektoriai.

Susitikimo metu svečias apibūdino auditoriaus profesiją, paaiškino audito, paremto rizikos nustatymu ir vertinimu prasmę, paaiškino koks auditoriaus bei vidaus auditoriaus vaidmuo teikiant pasiūlymus ir rekomendacijas vidaus kontrolės stiprinimo srityje. Paskaitoje aptarta, kad auditas – tai tikrinamo dalyko, dažniausiai finansinių ataskaitų, analizė bei įvertinimas, siekiant pareikšti nuomonę apie įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus bei pinigų srautus. Manyta, kad pagrindinė audito funkcija yra finansinių ataskaitų turinio patvirtinimas. Kai auditoriai atlikdavo auditus, jie kartu konsultuodavo audituojamų subjektų vadovus ir darbuotojus ne tik apie apskaitą, bet ir kitais veiklos ir valdymo klausimais. Palaipsniui auditorių konsultavimo reikšmė išaugo ir atsirado kitos auditorių (veiklos, valdymo ir kt.) bei audito (vidaus auditas, mokesčių auditas ir kt.) rūšys. Taigi, šiuo metu auditorius yra ne tik asmuo pareiškiantis nuomonę, bet ir asmuo teikiantis konsultacijas vidaus kontrolės priemonių sukūrimo, įdiegimo bei veikimo klausimais.

Siekiant įtvirtinti paskaitos metu gautas žinias, studentams buvo pateikta praktinių užduočių tema: kokias kontrolės priemones reikėtų sukurti, kad nepasikartotų arba nepasireikštu klaidos, praleidimai arba apgaulės?

Susitikimo metu svečias taip pat pristatė savo įmonę. UAB Ernst & Young Baltic – viena pirmaujančių audito, mokesčių bei verslo konsultacijų paslaugų tiekėjų Baltijos šalyse, ji yra tarptautinio „Ernst & Young“ tinklo sudedamoji dalis. Ernst & Young - profesinių paslaugų lyderis pasaulyje, daugelio pirmaujančių verslo korporacijų bei sparčiai augančių įmonių patikimas verslo patarėjas. Ernst & Young padeda savo klientams identifikuoti ir įgyvendinti verslo procesų tobulinimo galimybes audito ir apskaitos, mokesčių, finansų, žmogiškųjų išteklių, technologijų ir rizikos valdymo srityse. Jų teikiamos įžvalgos ir paslaugos padeda kurti ilgalaikę vertę klientams ir visuomenei bei ugdyti pasitikėjimą kapitalo rinkomis. Ši įmonė – puiki vieta augimui ir sėkmei, talentingiems ir dinamiškiems žmonėms, norintiems greitai tobulėti ir augti. Įmonė turi įdomių programų studentams ir pradedantiesiems audito srityje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos