Apskaitos ir audito studijų programos, 2 kurso studentams vyko atvira paskaita tema „Kas yra mokesčių konsultanto profesija?“. Paskaitą vedė VU EVAF socialinių partnerių „Ernst & Young Baltic“ atstovai: Leonas Lingis - Mokesčių ir teisės paslaugų praktikos vadovas Baltijos šalyse ir Raimonda Gaižauskienė - Mokesčių skyriaus darbo grupės vadovė.

Svečiai trumpai pristatė savo įmonę – vieną pirmaujančių audito, mokesčių bei verslo konsultacijų paslaugų tiekėjų Baltijos šalyse, tarptautinio „Ernst & Young“ tinklo sudedamąją dalį. Šiuo metu „Ernst & Young Baltic“ dirba virš 570 darbuotojų, iš kurių apie 270 - Vilniaus biure. Šį įmonė – puiki vieta augimui talentingiems ir dinamiškiems žmonėms, kurie nori greitai tobulėti ir augti. Studentai buvo paraginti apsvarstyti galimybę prisijungti prie įmonės atliekant savanorišką (apmokamą) vasaros praktiką.

Svečių pranešimų metu gvildenta, tai vis tik, kas yra mokesčių konsultantas, kuo svarbi šį profesija bei šių specialistų teikiamos paslaugos įmonėms ir mokesčių administratoriams. Pranešimo metu apibrėžta, kad mokesčių konsultantas tai atitinkamą kvalifikaciją turintis, itin aukštos kompetencijos specialistas, konsultuojantis mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo bei sumokėjimo, mokesčių įstatymų laikymosi ir mokesčių planavimo klausimais. Svečiai ne tik išsamiai apibūdino šiai profesijai keliamus reikalavimus, papasakojo kokių kompetencijų ir net charakterio savybių turėtų turėti asmuo pretenduojantis tapti specialistu, bet ir pasidalino savo profesine patirtimi dirbant mokesčių konsultavimo srityje.

Susitikimo įdomioji dalis – praktinės užduotis. Studentai turėjo galimybę įsivertinti studijų metu įgytas teorines žinias ir jas pritaikyti praktikoje. Įdomu buvo prisiminti, kiek ir kokių mokesčių yra Lietuvoje bei kiek ir kokių mokesčių reikėtų paskaičiuoti gaunant pajamas susijusias su darbo santykiais, gaunant įvairias išmokas ar pardavus turtą. Susitikimo pabaigoje pasidžiaugta, kad pusmetis, įsisavinant mokesčių apskaitos pagrindų žinias nepraėjo veltui ir studentai gebėjo išspręsti praktines užduotis.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos