Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto kuruojamas mokslinis žurnalas „Organizations and Markets in Emerging Economies“ buvo įtrauktas į prestižinį Academic Journal Guide 2021 (AJG) sąrašą. Žurnalas leidžiamas nuo 2010 m. Vilniaus universiteto leidykloje.

Žurnalo vyr. redaktorius prof. Sigitas Urbonavičius: „Džiaugiamės, kad žurnalas „Organizations and Markets in Emerging Economies“ buvo įtrauktas į Academic Journal Guide 2021 (AJG), kurį kas tris metus atnaujina Chartered Association of Business Schools (CABS). Nors sąrašas istoriškai pradėtas sudarinėti Jungtinės Karalystės mokslo bendruomenės iniciatyva, jis šiuo metu vertinamas ir pripažįstamas visame pasaulyje. Pagrindinė priežastis – jis yra daugeliu požiūrių unikalus, nes remiasi ne vien kiekybiniais indeksavimo rodikliais, bet apima ir daugelį žurnalo reputacijos, reikšmės mokslo bendruomenėje, procedūrų sklandumo ir kt. aspektų. Pažymėtina, kad 2021 sąraše dominuoja vos kelių didžiausių mokslo leidyklų žurnalai, tuo tarpu universitetų leidyklų žurnalų yra vos keletas (Oxford, Cambridge, MIT ir dar kelių). Todėl toks Vilniaus universiteto žurnalo tarptautinis pripažinimas mokslo bendruomenėje yra neabejotinai vertingas.

Kas treji metai atnaujinamas AJG sąrašas tarnauja kaip rekomendacija viso pasaulio socialinių mokslų sričių mokslininkams, kai jie renkasi leidinius savo tyrimų rezultatams skelbti. Žurnalo buvimas sąraše suprantamas kaip žurnalo kokybės pripažinimo bei žurnalo reputacijos garantija. Publikacijų skaičiaus didinimu šiame sąraše grindžiama ir VU EVAF mokslinių tyrimų strategija. Tuo būdu žurnalo įtraukimas į AJG 2021 tiesiogiai įsilieja į fakulteto strategijos įgyvendinimą.

Tarptautinė mokslo bendruomenė naudoja keletą žurnalų bei publikacijų lygį atspindinčių rodiklių. Ne visi vien citavimo indeksais grindžiami vertinimai tobulai tinka ekonomikos ir vadybos sritims, todėl AJG yra bene plačiausiai pripažįstamas ir tarptautiniu mastu vertinamas žurnalų lygio apibendrinimas. Tokį požiūrį vienareikšmiškai išsakė ir palyginamąjį vertinimą 2018 metais atlikusi ekspertų grupė, kuri fakulteto orientavimąsi į AJG žurnalus pripažino kaip vieną didžiausių mokslinės veiklos stiprybių.“

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos