Išleista Rimvydo Skyriaus monografija “Verslo analitika. Visapusiškas požiūris į informacijos poreikius, technologijas ir kultūrą” (išleido leidykla Springer Nature 2021 m.). Ši VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesoriaus Rimvydas Skyriaus knyga pasirodo laikmečiu, kai verslo informatikos ir analitikos srityje, pasižyminčioje dažnomis ir reikšmingomis permainomis, iškyla daug galimybių ir iššūkių.

Naujovės yra gana ryškios ir gerai matomos: didžiulis susidomėjimo analitika šuolis, greita dirbtinio intelekto metodų ir priemonių plėtra, globalių informacijos išteklių naudojimas. Tačiau iššūkiai yra taip pat gana gerai matomi: nepatenkinti naudotojų poreikiai ir apvilti lūkesčiai, brangūs ir neatsiperkantys verslo analitikos projektai, sunkiai gaunama svarbiems sprendimams reikalinga informacija. Daugybė tyrimų ir praktinių atvejų rodo, kad verslo informacijos poreikiams, ypač priklausantiems sudėtingesniajai jų daliai, vien pažangios technologijos ir didžiulių informacijos sankaupų nepakanka, ir tai paaiškina augantį dėmesį organizacinėms, vadybinėms ir tiesiog žmogiškosioms verslo analitikos problemoms.

Būtent nepakankamai ištirti vadybiniai ir žmogiškieji veiksniai ir yra šios knygos dėmesio centre. Knyga nagrinėja kelis svarbius pažintinius „plyšius“ – verslo analitikos dimensijas, informacijos integravimo klausimus, patirties ir išmoktų pamokų valdymą, santykius tarp verslo analitikos brandos ir judrumo, analitinės kultūros vaidmenį ir savybes, „minkštuosius“ aktyvus – dėmesį, prasmę, pasitikėjimą ir jų sąryšius. Knyga atsargiai žengia miglotu ir nepakankamai apibrėžtu vadybinių ir žmogiškųjų verslo analitikos problemų lauku, siedama problemas su jų istorinėmis ir organizacinėmis šaknimis, ir sąmoningai palieka technologijos klausimus antrame plane. Knygoje naudojama autoriaus ankstesnių tyrimų medžiaga, pristatyta daugelyje ankstesnių publikacijų ir konferencijų ir pagrindžianti knygoje pateikiamus teiginius.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos