Šiais metais VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas švenčia 80-ies metų jubiliejų!

Tai didelė šventė organizacijai, kurios esminė vertybė - žmogus: darbuotojas, dėstytojas, studentas, absolventas, verslo partneris, alumnas bei visi kiti.

Nuoširdžiai sveikiname ir dalinamės trumpa fakulteto istorija:

Vilniaus universitetas buvo įkurtas 1579 metais, prieš daugiau kaip 440 metų. Ekonominių disciplinų dėstymo pradžia Vilniaus universitete siejama su universiteto įkūrimu ir su J. Stroinovskiu (1752-1815), pradėjusiu skaityti prigimtinės teisės kursą. 1803 m. patvirtintuose VU įstatuose buvo numatyta naujų ekonominių disciplinų, skirtų iždui, prekybai, statistikai ir šiame laikotarpyje buvo įsteigta pirmoji Politinės ekonomijos katedra.

Ekonomikos mokslų fakultetas įkurtas 1940 m. rugsėjo 1 d., kai Sovietų Sąjungos okupuota Lietuvos Vyriausybė nutarė Vilniaus universitete įkurti Ekonomikos mokslų fakultetą, t.y. iki tol veikęs Teisių fakultetas buvo padalytas į du: Teisių ir Ekonomikos mokslų. Ką tik įkurtame Ekonomikos mokslų fakultete, kurio dekanu buvo paskirtas prof. A. Rimka, veikė septynios katedros: Marksizmo-leninizmo katedra, Politinės ekonomijos, Finansų ir kredito, Statistikos ir finansinės matematikos, Ekonominės ir socialinės politikos, Įmoninės ekonomikos ir atskaitomybės bei Kooperacijos.

Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu - 1943 m. Vilniaus universitetas buvo uždarytas, o 1944 m. rudenį jį atkūrus, vadovauti Ekonomikos mokslų fakultetui paskirtas prof. Jonas Bučas, vėliau tapęs VU Rektoriumi.

Po atkurtos Nepriklausomybės Vilniaus universitete veikė trys fakultetai: Prekybos fakultetas (vadovavo doc. B. Čereška), Gamybos ekonomikos ir valdymo fakultetas(doc. V. Grigoras) ir Ekonominės kibernetikos ir finansų fakultetas (prof. J. Mackevičius). 1991 m. patvirtinus Universiteto Statutą buvę ekonominiai fakultetai sujungti į vieną Ekonomikos fakultetą, kuriam nuo 1991 m. vadovavo prof. S. Martišius, o vėliau prof. B. Galinienė ir prof. J. Martinavičius.

Prieš trejus metus Fakulteto pavadinimas buvo pakeistas į Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetą, siekiant išryškinti dviejų veiklos sričių svarbą – ekonomikos ir verslo vadybos.

Linkime sėkmės moksle, karjeroje, asmeniniame gyvenime bei visur, kur jos gali prireikti. Iš čia kylame į žvaigždes!

Nuoširdžiai,

VU EVAF administracija

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos