Vilniaus universiteto atlikto alkoholio vartojimo aplinkos ir įpročių tyrimo duomenys rodo, kad alkoholį renkasi vis jaunesni asmenys, daugiausiai girtaujama namuose, o bandžiusiųjų mesti gerti vis mažėja.

Vienos iš tyrimo autorių Vilniaus universiteto (VU) dėstytojos Vitos Karpuškienės teigimu, tyrimo imtasi po to, kai PSO paskelbė, kad Lietuva yra bene labiausiai gerianti šalis. Tyrimo tikslas buvo identifikuoti alkoholio vartotojų grupes, įpročius, aplinką ir pokyčius. Tyrimas pradėtas 2016-aisiais, apklaustųjų skaičius – 1104 respondentai.

Pristatydama alkoholio vartojimo tendencijas ir įpročius Lietuvoje per pastaruosius ketverius metus, V. Karpuškienė sako, kad draudimai norimo efekto neduoda.

„Bendra laisvalaikio kultūra labai keičiasi ir į tai svarbu atkreipti dėmesį, kalbant apie alkoholio politiką – reikia nebe draudimų, o socialinio pasitikėjimo. Gana į gyventojus žiūrėti lyg į nebrandų vaiką“, – teigia V. Karpuškienė.

Daugiau skaitykite >>

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos