Birželio mėnesį įgyvendintas pirmasis Erasmus + projekto Data Literacy at the interface of higher education and business (DATALIT) etapas: įvykdyta projekto tikslinių grupių – studentų, aukštojo mokslo specialistų ir darbdavių – apklausa. Apklausa padėjo identifikuoti tikslinių grupių poreikius bei suvokti jų lūkesčius dėl duomenų raštingumo kompetencijos ugdymo.

DATALIT projektu siekiama suteikti studentams galimybę pasiekti tinkamą duomenų raštingumo lygį bei sumažinti atotrūkį tarp verslo ir akademinės bendruomenės, kuriant tiesioginius ES įmonių ryšius su potencialiais darbuotojais ar verslo partneriais, gebančiais efektyviai naudoti duomenis.

Tolesniuose etapuose projekto partneriai kurs skaitmeninę mokymosi aplinką, kurioje bus integruotų klasių kursai ir veiks patikima tvirtinimo bei sertifikavimo sistema, sujungta su EKS, ECTS ir EUROPASS sistemomis. Projekte dalyvaujančių universitetų studentai turės galimybę savo pasiekimus ir naujus įgūdžius pritaikyti, dalyvaudami stažuotėse ES įmonėse.

Projekto konsorciumą sudaro 14 patyrusių partnerių iš 4 Europos Sąjungos šalių (Italijos, Vokietijos, Portugalijos ir Lietuvos) programų, 1 ne Europos Sąjungos programos šalis (Serbija) ir 1 šalis partnerė iš Vakarų Balkanų (Albanija). Projekte dalyvauja 5 universitetai, 5 mažos ir vidutinės įmonės, 1 švietimo centras, 1 Europos Sąjungos tinklas bei 1 skėtinė organizacija.

VU EVAF DATALIT projektą įgyvendina dėstytojai doc. dr. Laimutė Urbšienė, doc. dr. Agnė Laužadytė-Tutlienė ir lektorė Ona Marija Vyšniauskaitė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos