Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia studentus, mokslininkus ir verslo atstovus vystyti pažangų verslą dalyvaujant projekto „TechHub“ (liet. „Technologijų uostas“) veiklose. Ši priemonė suteiks įvairią pagalbą tiek ankstyvosios stadijos startuoliams, tiek visam inovatyvių idėjų turinčiam verslui. Projektu siekiama paskatinti tarpdisciplininį bendradarbiavimą ir žiniomis grįsto verslo augimą mūsų šalyje.

„Technologijų uostas atvers duris startuolių ekosistemos plėtrai ir sukurs palankią aplinką ankstyvosios stadijos inovatyvioms idėjoms augti. Planuojama, kad projekto metu savo idėjas iki minimalaus gyvybingo produkto išaugins 120 startuolių ir su projekto ekspertų pagalba įmonės ir startuoliai sukurs ir (ar) įsidiegs 100 inovacijų“, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus. Projekte bus vykdomos įvairios su inovacijų kūrimu, augimu ir plėtra susijusios veiklos, į kurias įsitraukti galės įvairių sričių novatoriškų idėjų turintys Lietuvos jaunuoliai, taip pat įmones jau įsteigę ar ketinantys tai padaryti verslai. Projektas skatins įvairias visuomenės, mokslo ar verslo problemas spręsti kartu, integruojant tarpdisciplinines veiklas ir įvairių sričių ekspertus.

Jauni, inovatyvių idėjų turintys startuoliai turės galimybę teikti paraiškas dalyvauti pre-akceleratoriuje – 3 mėnesius trunkančiose intensyviose mokymų ir mentorystės sesijose. Juose jaunuoliai gilins žinias inovacijų kūrimo, verslo steigimo, produkto vystymo, finansavimo, rinkodaros ir kitose srityse, o tuo pačiu metu galės pasinaudoti MITA inovacijų paramos priemonėmis. Be to, geriausi ekspertų komisijos atrinkti startuoliai turės galimybę vykti į renginius, susitikimus ir akceleratorius ES šalyse, kurių metu turės puikias galimybes prisistatyti investuotojams ir ieškoti verslo partnerių.

Projekte jau pradėtos teikti ir profesionalios, individualios konsultacijos įmonėms, besidominčioms inovacijų kūrimo ir (ar) diegimo galimybėmis, taip pat ir startuoliams ar juos steigti planuojantiems fiziniams asmenims. Įvairių sričių ekspertai verslo atstovus konsultuos strategijos, modeliavimo, projektų administravimo ir valdymo, mokesčių, finansavimo, intelektinės nuosavybės ir kitais klausimais. Inovacijų entuziastai taip pat bus kviečiami dalyvauti reguliariuose inovacijų populiarinimo, tinklaveikos renginiuose, kuriuose bus pristatomos verslumo ekosistemos sėkmės istorijos, ankstyvosios stadijos idėjų kūrimo galimybės, rinkos tendencijos. Be to, jaunuoliai galės savo jėgas išbandyti hakatonuose, kuriuose kurs prototipus verslui aktualioms problemoms spręsti, o taip pat galės laimėti bilietą į pre-akceleratorių ir su projekto ekspertų pagalba įkurti ir vystyti savo startuolį. „Remiantis „Dealroom.co“ analize, nuo 2013 metų užsienio ir vietos investuotojai į Lietuvos startuolius jau investavo daugiau nei 503 mln Eur. pagal bendrą investicijų dydį, Lietuva yra 4 vietoje iš visų Rytų Europos šalių.

Tikimės, kad šis projektas užims svarbią vietą startuolių ekosistemoje ir padės išauginti ne vieną startuolį, kuris pritrauks užsienio ir vietos investuotojų dėmesį“, – sako projekto vadovė Gintarė Narakienė. Juridiniai ir fiziniai asmenys jau kviečiami registruotis į profesionalias konsultacijas ir daugiau sužinoti apie inovacijų kūrimo bei plėtros galimybes. Pirmąjį pre-akceleratoriaus ciklą planuojama pradėti 2020 m. rugsėjį. Į pre-akceleratorių registruotis galės visi pirminę idėją turintys ar jau įmones įkūrę startuoliai.

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, Instagram ir LinkedIn platformose, taip pat TechHub.vu.lt bei Mita.lt puslapiuose. Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 Inogeb LT

Daugiau informacijos: www.techhub.vu.lt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos