Reaguodama į VU bendruomenės poreikius atsiskaitymo laikotarpiu turėti prieigą ne tik prie elektroninių informacijos šaltinių, bet ir prie spaudinių, tuo pačiu užtikrinant būtinas saugumo priemones karantino laikotarpiu, VU biblioteka parengė galimo nekontaktinio klientų aptarnavimo ir spaudinių skolinimo tvarką:

  1. Skaitmeninimas. Gali būti skenuojami nedidelės apimties (iki 50 psl.) dokumentai, rankraščiai, knygų ar straipsnių dalys, reikalingos   studentų baigiamųjų darbų rengimui ar dėstytojams nuotolinio mokymo procesui užtikrinti. Paslauga teikiama tik VU dėstytojams arba baigiamųjų kursų studentams. Šaltinių sąrašą studentas suderina su baigiamojo darbo vadovu ir pateikia dalyko bibliotekininkui su tikslia informacija – leidinys, reikalinga dalis puslapiais.

  2. Nekontaktinis skolinimas. Gali būti skolinamos monografijos, kita mokslinė, mokomoji literatūra, kuri  būtina dėstymui ar baigiamojo darbo rengimui, kurios skaitmeninimas yra negalimas dėl teisinio reglamentavimo ar apimties. Poreikius nekontaktiniam knygų skolinimui gali pateikti tik baigiamųjų kursų studentai ar dėstytojai. Knygų sąrašas suderinamas su  baigiamojo darbo vadovu. Vienam vartotojui vienu skolinimu gali būti paskolinta ne daugiau 5 pavadinimų spaudinių. Svarbu: dokumentai iš Retų spaudinių skyriaus ar Rankraščių skyriaus – tokiu būdu neskolinami.

Iš anksto užsakytus leidinius bus galima atsiimti antradieniais ir ketvirtadieniais 12–15 val. Išsamią informaciją apie atsiėmimo sąlygas užsakovas gaus El. paštu.

Kilus papildomiems klausimams nedvejodami kreipkitės į vyr. bibliotekininkę Daivą Vaičiūnienę, El. p.:
  

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos